Anasayfa Haber Samsung, Yeni Nesil The Wall microLED TV’yi Tanıttı

Samsung, Yeni Nesil The Wall microLED TV’yi Tanıttı

Samsung, The Wall microLED TV’nin 2021 versiyonunu piyasaya sürdü.

Samsung, The Wall microLED TV‘nin 2021 versiyonunu tanıttı. Yeni nesil televizyon, daha ince olacak şekilde tasarlanmış. Televizyon ayrıca, daha doğru renkler gösterebiliyor. Şirket, yeni nesil microLED TV ile birlikte daha yumuşak hareket işleme için daha yüksek bir yenileme hızını da kullanıcılara sunuyor. Samsung ayrıca, yeni modüler The Wall TV’nin kurulumunun da daha kolay olduğunu belirtmekte. The Wall microLED TV 2021, bugünden itibaren belirli pazarlarda satışa sunuldu.

The Wall’ın yeni versiyonu, sektördeki 8K çözünürlüğe sahip ilk ticari ekran olma özelliğini taşıyor. Televizyon, 16K çözünürlüğe kadar destekleyecek şekilde yatay olarak da yapılandırılabiliyor. Yeni ekran ayrıca, 1.000 inç’e kadar genişleyebiliyor ve ekranın parlaklığı da 1.600 nit’e kadar çıkabiliyor. Yeni nesil The Wall, daha iyi içerik yükseltme için videodaki her kareyi analiz eden ve optimize eden gelişmiş bir Micro AI işlemciyi de barındırmakta. Bahsi geçen AI işlemci, videolardaki gürültünün de giderilmesine yardımcı oluyor.

SamsungTheWall2021

Yeni TV ayrıca, 120Hz yenileme hızını destekliyor. Samsung, yeni televizyonda Black Seal ve Ultra Chrome teknolojilerini de kullanmış. Bu teknolojiler, televizyonun daha doğru renkler gösterebilmesini sağlıyor. Şirket, Black Seal teknolojisinin ekranı daha saf siyahlar için daha iyi bir homojenlikle kapladığını belirtmekte. Ultra Chrome teknolojisi ise geleneksel LCD ekranlardan iki kat daha saf renkler oluşturmak için daha dar dalga boyları oluşturuyor. TV’nin diğer özellikleri arasında 20 bit işleme, HDR10+, yan yana resim ve Göz Rahatlığı modu bulunduğunu ekleyelim.

Güney Koreli firma, kablosuz bağlantılar ve çerçevesiz tasarım uygulayarak The Wall’ın 2021 versiyonunun kurulumunu da kolaylaştırmış gibi görünüyor. Böylelikle, modüler microLED panellerinin kullanıldığı The Wall TV’nin ticari versiyonu havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde, perakende mağazalarında ve açık hava reklamlarında kullanılabilecek. Televizyon, tavan, içbükey, dışbükey, asılı, eğimli ve L tipi dahil olmak üzere çeşitli şekillerde de kurulabilecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi