Anasayfa Haber Adobe Premier Pro İçin Apple M1 Desteği Geldi

Adobe Premier Pro İçin Apple M1 Desteği Geldi

Premier Pro Apple M1

Premier Pro da Apple M1 desteği eklenen Adobe uygulamaları arasına katıldı.

Sonunda Adobe Premiere Pro video düzenleme uygulaması için de beklenen Apple M1 desteği yayınlandı. İlk olarak Aralık ayında beta olarak sunulan destek artık tam sürüme ulaşmış durumda. Adobe bu destek sayesinde uygulamanın yüzde 50 daha hızlı başladığını ve yüzde 77 daha hızlı düzenlemeye olanak sağladığını ifade ediyor.

Apple tarafından M1 işlemcili Mac modelleri ise ilk kez Kasım ayında piyasaya sürüldü. Bu Mac bilgisayarlar Intel işlemciler için geliştirilmiş uygulamaları çalıştırabilse de uygulamaların M1 işlemcilerin avantajlarından tamamen yararlanabilmesi için güncellenmesi gerekiyor. Adobe uygulamalarının da birçok endüstri için kritik yaratıcı araçlar olduğunu ve birçok kullanıcının bu desteği beklediğini belirtmek gerek.

M1 için Lightroom güncellemesinin Aralık ayında ve M1 için Photoshop güncellemesinin de Mart ayında geldiğini hatırlatalım. Ek olarak Lightroom Classic, Illustrator ve Indesign da desteği Haziran ayında almıştı. Bu arada Adobe Character Animator ve Media Encoder’ın da M1 desteğini Premier Pro ile birlikte aldığını not olarak düşelim.

Premiere Pro, Temmuz ayı güncellemesinde başka bazı özellik güncellemeleri de aldı. En önemlisi ise daha önce beta sürümünde olan ve otomatik olarak bir video dökümü oluşturabilen konuşmadan metne özelliği.

Ayrıca, bu metnin videonuzda nasıl görüntülenebileceğini ayarlamanıza olanak tanıyan yeni bir altyazı özelleştirme özelliği de güncellemeye dahil.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.