Anasayfa Haber Samsung Galaxy Buds 2’nin Bütün Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Buds 2’nin Bütün Özellikleri Sızdırıldı

GalaxyBuds2

Samsung uygulaması, Galaxy Buds 2 ile ilgili tüm detayları ortaya çıkardı.

Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinin büyük olasılıkla 11 Ağustos’ta yapılması planlanıyor. Etkinlik başlamadan önce, etkinlikle ilgili çoğu bilgi ise halihazırda sızdırılmış durumda. Öyle ki, Samsung Galaxy Z Fold 3 hakkında hemen hemen her şeyi bilmekteyiz. Bunun yanı sıra, Samsung Galaxy Watch ailesi ve Galaxy Buds 2 ile ilgili detaylar da ortaya çıkmış durumda. Bugün ise Tim Schneeberger adlı bir geliştirici, henüz Samsung’un güncelleme sunucusunda piyasaya sürülmemiş Samsung Galaxy Buds 2 eklentisinin erken bir beta sürümünden bahsediyor. Beta sürümü, yakında çıkacak kulaklıklar hakkında birçok bilgiyi içermekte. Bu noktada akıllara hemen Galaxy Buds Pro geliyor. Zira, Galaxy Buds Pro da aynı şekilde sızdırılmıştı.

Schneeberger, uygulamanın içinde bazı araştırmalar yaptı ve bulduğu tüm bilgileri GitHub üzerinden duyurdu. Geliştiricinin keşifleri arasında, daha önce herkese açık olmayan birçok bilgi bulunuyor. Örneğin uygulama, Galaxy Buds 2’nin beyaz, siyah, gri/yeşil, sarı ve menekşe renklerinde piyasaya sürüleceğini göstermekte. Daha önce sarı ve gri/yeşil renklerin piyasaya sürüleceğini bilmiyorduk. Bununla birlikte uygulama, Buds Pro ve Buds Live kasasıyla eşleşen basit bir çizimi de gözler önüne seriyor. Bu da Buds 2’de de tasarımın değişmeyeceği anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Buds 2

Uygulama ayrıca, bir kulaklıkta aktif gürültüyü engellemeyi etkinleştirmek için yeni bir özellik de ekliyor. Seçenek şu anda uygulamada görünmüyor. Schneeberger, uygulamanın bağlı kulaklıkların belirli bir donanım yazılımı sürümünün yüklü olduğunu tespit etmesi durumunda kullanılabileceğini varsaymakta. Kullanıcıların, kulaklıkları doğru şekilde takmasına yardımcı olacak etkileşimli bir eğitim de uygulama kapsamında yer alıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, artık tek dokunma, çift dokunma, üçlü dokunma ve dokunup basılı tutma eylemlerini ayrı ayrı etkinleştirebilecek veya devre dışı bırakabilecek.

Samsung Galaxy Buds 2

Geliştirici, uygulamada herhangi bir değişiklik veya yenilenmiş bir tasarım olup olmadığını görmek için bir çift bağlı Samsung Galaxy Buds 2’yi simüle etmek adına uygulamada oynamalar yapmış. Buna göre, pil gösterge panelinin yeniden tasarlandığını ve kullanımının daha basit olduğunu görmüş. Bunun yanı sıra, ekolayzır sayfası aynı dururken, kulaklıklarımı bul sayfası ise yeniden tasarlanmış gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Buds 2

Ancak hemen belirtmek gerekir ki, Buds Pro ile karşılaştırma yaptığımızda birkaç eksik özellik bulabiliyoruz. Örneğin, kulaklıklar için 360 derecelik ses özelliği bulunmuyor. Ayrıca, dış çift dokunma ses kontrolleri de halihazırda uygulamada görünmüyor. Bunun yanı sıra, artık ANC için “yüksek/düşük” seçeneği de mevcut değil. Böylelikle kullanıcılar ince ayar yapamayacak. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca bir kulaklık bağlı olsa bile ANC’yi etkinleştirmek mümkün olabilecek. Uygulama ayrıca, her bir kulaklığın 61 mAh’e ve kasanın da 472 mAh kapasiteye sahip olduğunu belirtiyor. Bu bakımdan, daha detaylı pil bilgilerinin mevcut olduğunu da söyleyebiliyoruz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi