Anasayfa Haber Ücretsiz Tom Clancy’s XDefiant Duyuruldu

Ücretsiz Tom Clancy’s XDefiant Duyuruldu

ücretsiz Tom Clancy's XDefiant

Tom Clancy’s evrenini bir araya getiren ve oynaması ücretsiz olan Tom Clancy’s XDefiant yayınlanan videoyla birlikte duyuruldu.

Ubisoft’un uzunca bir süredir yeni bir Tom Clancy’s oyunu üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Tüm bu iddiaların ardından geliştirici stüdyo Ubisoft, geride bıraktığımız saatlerde ücretsiz Tom Clancy’s XDefiant oyununu duyurdu.

F2P shooter türünde bir oyun olarak karşımıza çıkacak olan Tom Clancy’s XDefiant ile The Division, Ghost Recon ve Splinter Cell evrenlerini bir araya getirdiğini açıklayan stüdyo, Tom Clancy’s hayranlarına bambaşka bir deneyim sunmayı hedeflediklerini de söyledi.

Tüm bunların haricinde FPS türündeki oyunda The Wolves, The Outcasts, The Cleaners ve The Echelon olmak üzere dört farklı oynanabilir sınıf bizleri karşılıyor. Şimdilik, oyun hakkında detaylı bir oynanış videosu yayınlanmadı. Fakat Ubisoft’un belirttiği kadar oyunda karşı karşıya gelecek olan her iki takımda da 6’şar oyuncunun bulacağını görüyoruz.

Temponun ve maceranın bir saniye bile eksik olmayacağı yapımda, diğer Tom Clancy’s oyunlarına kıyasla taktiksel savaş mekanikleri de minimum seviyede olacak. Bunun yerine hızlı bir oyun yapısını tercih eden geliştirici stüdyo, Call of Duty oyunlarından aşina olduğumuz bir oyun temposunu da oyunculara sunacak.

Tom Clancy’s XDefiant Çıkış Tarihi

Ubisoft, henüz Tom Clancy’s XDefiant çıkış tarihi hakkında net bir açıklamada bulunmadı. Ancak oynaması tamamen ücretsiz olacak olan yapım, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformları için yayınlanacak. Oyunun beta testleri de 5 Ağustos tarihinde ABD ve Kanada’da başlayacak.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.