Anasayfa Haber Dropbox Otomatik Kamera Yüklemeleri Tüm Kullanıcılara Açıldı

Dropbox Otomatik Kamera Yüklemeleri Tüm Kullanıcılara Açıldı

Dropbox Otomatik Kamera Yüklemeleri

Dropbox otomatik kamera yüklemeleri özelliği ücretsiz kullanıcılara da açıldı.

Dropbox, çeşitli yeni özellikler sunacağını duyurdu. Bu duyuruda özellikle akıllı telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar için otomatik yedekleme yardımcı programı dikkat çekiyor. Dropbox otomatik kamera yüklemeleri özelliği artık tüm ödeme yapmayan temel kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Şirket, yüklemeleri daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmek için arka uç değişiklikleri yaptığının altını çiziyor. Ek olarak, iOS’ta tam olarak yedeklemek istediğiniz klasörleri belirleyebilmeniz de mümkün. İyi haber, bu işlevselliğin yakında Android’e de gelecek olması. Artık Dropbox’a bir fotoğrafı buluta yükledikten sonra silmesini söylemek için yeni bir seçenek mevcut.

Dropbox, web istemcisinde birkaç yeni arayüz ayarı da sunmayı ihmal etmiyor. Bu değişikliklerden en önemlisi JPEG’lerden PNG’lere, istemciden ayrılmadan dosyaları farklı biçimlere dönüştürmenize olanak tanıyan yeni bir aracın eklenmesi. Şirket, yeniden tasarlanan ayrıntılar bölmesinin dosyalarınız hakkında önemli bilgileri görmeyi kolaylaştırdığını da söylüyor. Yeni bir yan gezinme çubuğu ile farklı klasörler arasında geçiş yapmanın da hızlandırıldığı ifade ediliyor.

Ek olarak Dropbox, şifre yöneticisine birkaç yeni özellik de ekliyor. Bu yılın başlarından itibaren ücretsiz kullanıcılara sunulan araç, artık banka ve kredi kartı bilgilerini de depolayabiliyor. Dropbox ayrıca, şifre paylaşımı için de destek eklemiş durumda. Hatta artık ücretsiz bir tarayıcı uzantısı indirebilir, bilgisayarınızda web’de gezinirken şifreleri girmeyi ve kaydetmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.