Anasayfa Haber Instagram İçin Yeni Hassas İçerik Kontrolleri Getirildi

Instagram İçin Yeni Hassas İçerik Kontrolleri Getirildi

Instagram Hassas İçerik

Instagram, Hassas İçerik Kontrolü özelliği ile kullanıcıların Keşfet bölümünü denetlemesine izin veriyor.

Facebook, Instagram kullanıcıları için güvenli bir alan sunmak üzere yeni bir hamle daha gerçekleştirdi. Son olarak, Instagram için yeni hassas içerik kontrolleri eklenmiş durumda.

Hassas İçerik Kontrolü (Sensitive Content Control) adı verilen yeni özellik tam olarak adından anlaşılacağı şeyi gerçekleştiriyor.  Özellik, Keşfet bölümünde gördüğünüz içeriği denetlemek üzere tasarlanmış durumda. Instagram, platformda hangi içeriğe izin verildiğine dair bir dizi yönergeye sahip. Bu yönerge kapsamında platformda nefret söylemi ve zorbalık yasak. Instagram, müstehcen veya şiddet içeren gönderiler gibi bazı gönderiler kuralları ihlal etmese de, Keşfet bölümünde bu tür içerikleri kısıtlamanıza olanak tanıyan yeni bir yapılandırma sağlıyor.

Instagram açıklamasında: “Bu yeni özellik, hassas içerik üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Her şeyi olduğu gibi bırakmaya karar verebilir veya bazı hassas içerik türlerini az ya da çok görmek için Hassas İçerik Kontrolünü ayarlayabilirsiniz. Herkesin Keşfet’te görmek istedikleriyle ilgili farklı tercihleri olduğunun farkındayız ve bu kontrol insanlara gördükleri üzerinde daha fazla seçenek sunacak.” ifadelerini kullanıyor.

Ayar için Profil > Ayarlar > Hesap > Hassas İçerik Kontrolü’nü kullanabilirsiniz. Varsayılan filtrenin “Sınır” olarak ayarlandığını fark edeceksiniz. Daha hassas içerik görmek istiyorsanız, bu yapılandırmayı “İzin Ver” veya tam tersini istiyorsanız “Daha Fazlasını Sınırla” olarak değiştirmeniz mümkün. “İzin Ver” seçeneğinin 18 yaşın altındaki hesap sahipleri için geçerli olmadığının da altını çizelim.

Instagram Hikayeler için bağlantı paylaşma çıkartmasının yolda olduğunu da hatırlatalım.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.