Anasayfa Haber Kapalı Betadaki New World, RTX 3090 Kartları Kullanılmaz Hale Getiriyor

Kapalı Betadaki New World, RTX 3090 Kartları Kullanılmaz Hale Getiriyor

Başta RTX 3090 modeli olmak üzere NVIDIA ekran kartı kullanıcıları, kapalı betada olan New World ile ilgili sorunlar yaşadığını söyledi.

Amazon Game Studios tarafından geliştirilmekte olan MMORPG oyunu New World, bildiğiniz gibi şu an kapalı betada. Gelen bilgilere bakarsak bu oyun NVIDIA GeForce RTX 3090 ekran kartlarına zarar veriyor. Hatta oyun sahneleri yüklenmeye başlamadan önce bile ekran kartlarında arızaya yol açabiliyor.

Bir Reddit kullanıcısı, “Grafik kalitemi orta seviyeye ayarladıktan ve kaydettikten sonra ana menüde RTX 3090’ım brick oldu.” şeklinde bir paylaşım yaptı. “Brick” teriminin tam bir tanımı yok ve birçok farklı elektronik cihazda olan bir durum. Özetleyecek olursak, bir cihazın işletim sistemi veya BIOS’unda yapılan kritik değişiklikler, hatalar veya önemli dosyaların silinmesi şeklinde tanımlayabiliriz. Yani cihaz o an için kullanılmaz hale gelebiliyor.

Amazon yaptığı açıklamada, RTX 3090 kullanıcılarından bu konuyla ilgili iki rapor aldığını söyledi. Öte taraftan farklı NVIDIA markalı ekran kartlarında yüksek GPU kullanımı ve sıcaklık seviyeleri gözlemlendi.

Şirketin sorunu çözmek için bir yama üzerinde çalıştığı söyleniyor. EVGA ise kendi RTX 3090 ekran kartlarının brick olması halinde “tamamen garanti kapsamında” olacağını açıkladı.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.