Anasayfa Haber 14 ve 16 inç Yeni MacBook Pro Modelleri Kasım’da Tanıtılabilir

14 ve 16 inç Yeni MacBook Pro Modelleri Kasım’da Tanıtılabilir

Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporuna göre 14 ve 16 inçlik yeni MacBook Pro modelleri Eylül ile Kasım ayları arasında duyurulabilir.

Bir süredir sızıntı haberlerine konu olan 14 ve 16 inçlik yeni MacBook Pro modelleri hakkında bazı önemli bilgiler paylaşıldı. Apple ürünleriyle ilgili yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Mark Gurman tarafınca servis edilen bilgilere göre, bahsi geçen modellerin önümüzdeki Eylül ya da Kasım ayında lanse edileceği konuşuluyor.

Hatırlayacağınız üzere, bahsi geçen MacBook Pro modellerinin üçüncü çeyrekte seri üretimine başlanacağı ve beklenenden daha erken piyasaya sürüleceği tahmin ediliyordu. Ancak daha sonradan paylaşılan raporlarla birlikte Mini-LED ekranda yaşanan tedarik sıkıntısından dolayı söz konusu MacBook Pro modellerinin çıkış tarihinin ileri bir tarihe ertelendiği ifade edilmişti.

14 ve 16 inç yeni MacBook Pro

Halen yeni nesil MacBook Pro’ların ne zaman piyasaya sürüleceği belirsizliğini koruyorken, bugün paylaşılan raporlarda söz konusu modellerin seri üretiminin ertelenebileceğine dikkat çekiliyor. Bu nedenle yeni nesil modellerin 2022’nin başına kadar geniş çapta satışa sunulması beklenmiyor.

Bunun dışında yine paylaşılan raporda yeni nesil modellerin Mini-LED ekran teknolojisine ve M1X işlemcisine de ev sahipliği yapacağına dikkat çekiliyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.