Anasayfa Haber Dead Space Remake Duyuruldu

Dead Space Remake Duyuruldu

Dead Space Remake

Uzunca bir süredir gündemde olan Dead Space’in Remake versiyonu EA Play Live 2021 etkinliğinde duyuruldu.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz aylarda yayınlanan raporla beraber Electronic Arts’ın bir Dead Space oyunu üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Söz konusu oyunun Dead Space Remake mi yoksa yeni bir Dead Space oyunu mu olup olmayacağı tartışılıyorken geliştirici stüdyo Motive Studios, EA Play Live 2021 etkinliğinde nihayet beklenen duyuru yaptı. Bu doğrultuda geliştirici stüdyo 2008 yılında piyasaya sürülen ve büyük başarılara imza atan Dead Space’in Remake versiyonunu duyurdu.

Etkinlikte gösterilen diğer oyunlar gibi şimdilik Dead Space Remake hakkında da pek bir detay açıklanmadı. Fakat geliştirici stüdyonun açıklamalarına göre bahsi geçen yapımın Frostbite Engine ile geliştirildiğini ve sadece PC, PS5 ve Xbox Series konsolları için piyasaya sürüleceğini görüyoruz

Haberin hemen başında da belirtiğimiz gibi söz konusu Remake yapımla ne gibi değişikliklerin bizleri beklediğini bilemiyoruz. Ancak yeni nesil konsollara odaklanacağı ifade edilen oyunun özellikle grafik konusunda ön plana çıkacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Aynı zamanda yine etkinlik sırasında belirtildiği gibi oynanış tarafında da ciddi değişiklikler bizleri bekliyor. Bu değişiklikler henüz bilinmezken, orijinal yapıma kıyasla çok daha gelişmiş karakterlerin ve hikayenin oyuncuları beklediği de ifade ediliyor.

Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan PC ve yeni nesil konsollar için duyurulan Dead Space Remake’in fragmanı ile sizleri başa başa bırakalım.

Dead Space Remake Fragmanı

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.