Anasayfa Haber New World’den AMD Ekran Kartları da Etkileniyor: Güncelleme Yolda

New World’den AMD Ekran Kartları da Etkileniyor: Güncelleme Yolda

Amazon New World Nvidia AMD Ekran kartı

Amazon’un geliştirmekte olduğu ve kapalı betada olan New World, yol açtığı arızalardan dolayı yakında bir güncelleme alacak.

Hatırlarsanız kısa bir zaman önce Amazon’un yeni MMO oyunu New World’ün bazı NVIDIA ekran kartlarını kullanılmaz hale getirdiğini yazmıştık. Görünüşe bakılırsa arızalanan ekran kartları RTX 3090’lar ile kısıtlı değil. YouTuber JayzTwoCents, RTX 3080 Ti ve AMD’nin RX 6000 serisine ait birçok farklı modelinin New World kurbanı olduğunu söylüyor.

JayzTwoCents, kendi RTX 3090’larından ikisini (bir EVGA ve bir MSI RTX 3090) test ederek sorunu daha da derinlemesine araştırdı. Sonucunda ise EVGA RTX 3090’ın oyunda mevcut güç sınırından %20 daha fazla güç tükettiğini gördü. Yani bu ekran kartı 400W’ın üzerinde güç tüketti.

Bununla birlikte Amazon’un yeni oyunu nedeniyle hasar alan tüm EVGA markalı RTX 3090’ların şirket tarafından değiştirildiği söyleniyor.

New World Yapımcılarından Açıklama: Güncelleme Geliyor

Kapalı betadaki New World’ün geliştirici ekibi, konuyla ilgili yeni bir paylaşım yaptı ve GPU’nun aşırı güç kullanımı nedeniyle daha fazla RTX 3090’ın ölmesini önlemek için menü ekranında FPS sınırlaması getireceklerini söylediler.

Görünen o ki oyunda FPS sınırlayıcı olmadığından dolayı ekran kartları çok fazla kare çizmeye çalışıyor. Nihayetinde ise VRM ve güç dağıtım sistemine aşırı yük biniyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.