Anasayfa Haber Samsung Galaxy F42 5G Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy F42 5G Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy F42 5G özellikleri

Yakın zaman içerisinde duyurulması beklenen Samsung Galaxy F42 5G’nin özellikleri sızdırıldı.

Mayıs ayında Wi-Fi sertifikasında ortaya çıkan ve geçtiğimiz ayda Bluetooth sertifikası alan Samsung Galaxy F42 5G, şimdi de Geekbench veri tabını üzerinde listelendi. SM-E426B model numarası ile listelenen telefonun bazı önemli teknik özellikleri de netlik kazandı.

GeekBench üzerinde ortaya çıkan telefonun özelliklerine bakacak olursak, 5G destekli cihaz 6.6 inçlik FHD+ 90Hz yenileme hızına sahip olan bir ekranın üzerine inşa ediliyor. Bunun dışında Dimensity 700 işlemcisinden de güç alacağı ifade edilen telefonun 6 GB RAM ve 15W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli batarya ile satışa sunulacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Ayrıca üçlü kamera kurulumuna da sahip olacağı söylenen modelde 48 MP ana, 5 MP ve 2 MP’lik kamera sensörleri de bulunuyor. Bunun haricinde cihazın ön tarafında da 8 MP çözünürlüğündeki bir selfie kamerasının da yer alacağını belirtelim.

Şimdilik 5G destekli telefonun ne zaman satışa sunulacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak GeekBench veri tabanında listelenen telefonun en kısa süre içerisinde satışa sunulması beklenmekte.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.