Anasayfa Haber GTA 5, Xbox Game Pass Kütüphanesinden Ayrılıyor

GTA 5, Xbox Game Pass Kütüphanesinden Ayrılıyor

GTA 5 Xbox Game Pass Kütüphanesinden Ayrılıyor

Yapılan son açıklamalara göre GTA 5, Xbox Game Pass kütüphanesinden ikinci kez ayrılmaya hazırlanıyor.

GTA V, Xbox Game Pass kütüphanesine ilk olarak Ocak 2020’de dahil olmuştu. Daha sonrasında da birkaç ay sonra Game Pass’ten ayrılan oyun, geçtiğimiz aylarda yeniden kütüphaneye eklenmişti. Game Pass’in şüphesiz ki en popüler yapımlarından biri olan GTA V’in yapılan son açıklamalara göre tekrardan Game Pass kütüphanesinden ayrılacağını görüyoruz. 

GTA 5 Xbox Game Pass

“Yakında Kaldırılacaklar” bölümünde listelenen oyunun henüz ne zaman Game Pass’ten ayırılacağı bilinmiyor. Ancak şirkete yakın kaynakların servis ettiği bilgilere göre söz konusu oyunun kaldırılmasının Ağustos’un ilk haftasında açıklanacağı ve Ağustos ayının sonuna kadar da Game Pass’e veda edeceği ifade ediliyor.

GTA 5’in Yeni Nesil Sürümü Yolda!

Bildiğiniz gibi Rockstar Games, 2021 yılında GTA 5’in PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarına geleceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından da geliştirici stüdyo GTA V’in 11 Kasım 2021 tarihinde yeni nesil konsollar için piyasaya sürüleceğini müjdelemişti. 

Şimdilik oyunun yeni nesil versiyonuyla birlikte ne gibi gelişmelerin oyunculara sunulacağı açıklanmadı. Fakat geliştirici firmanın daha önceki açıklamalarını göz önünde bulunduracak olursak, bu sürümle beraber oyunun grafiklerinin yeni nesil konsollara optimize edilmesi bekleniyor. Bu da daha yüksek çözünürlüklü kaplamalarla karışılacağımız anlamına geliyor.

Bunun dışında Rockstar Games oyunun yeni sürümünde, önceki sürümlerde yer almayan bazı özelliklerinde oyunculara sunulacağını ifade ediyor. Bu özelliklerin şimdilik neler olduğu bilinmiyor. Ancak bu yeniliklerin oynanış tarafında olacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.