Anasayfa Haber Microsoft Teams, Yeni Kimlik Avı Saldırısı Korumaları Sunuyor

Microsoft Teams, Yeni Kimlik Avı Saldırısı Korumaları Sunuyor

Microsoft Teams Kimlik Avı

Microsoft Teams, kimlik avı saldırılarına karşı yeni güvenlik korumaları sunuyor.

Microsoft Teams yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Şimdi ise Microsoft Teams, kimlik avı saldırılarına karşı yeni korumalar kazanmış durumda. Microsoft, servisinin kuruluşlarda yoğun olarak kullanıldığını ve son 18 aydaki anketlerine ve istatistiklerine dayanarak, hibrit çalışmanın kalıcı olduğunu güvenle söyleyebileceğini söylüyor. Microsoft bundan dolayı şirketlere en son güvenlik korumalarını sağlamak konusundaki sorumluluğunu yerine getiriyor. Şirket, Teams kullanıcılarını kötü amaçlı URL’ler kullanan kimlik avı saldırılarından korumak için Office 365 için Microsoft Defender‘daki Güvenli Bağlantıları kullanacak.

Güvenli Bağlantılar, bir kullanıcı tıkladığında URL’leri taramak için URL’lerin tıklama zamanı doğrulamasını sağlıyor ve ardından kötü amaçlıysa bir uyarı veriyor. Microsoft, bunun son derece önemli bir güvenlik kontrolü olduğunu söylüyor. Şirketin bulgularına göre saldırganlar her ay iki milyondan fazla benzersiz URL tabanlı veri yükü kullanıyor ve 100 milyondan fazla kimlik avı e-postası şirketin sistemleri tarafından algılanıp engelleniyor.

Güvenli Bağlantılar kağıt üzerinde basit gibi görünse de tıklama zamanında tarama sağlaması oldukça önemli. Bunun nedeni, saldırganların bazen bir hedefe güvenli görünen URL’ler göndermesi ve ardından tıklandıktan sonra kötü amaçlı web sitelerine yönlendirmelerini sağlaması. Bu nedenle, bir tıklama öncesi tarama maalesef tek başına yeterli değil.

Güvenli Bağlantılar, masaüstünde, telefonda ve çevrimiçi olarak Microsoft 365 uygulamalarında zaten mevcut ve ayrıca e-postalarda da bulunuyor. Bugün özellik, Office 365 için Microsoft Defender kullanan müşteriler için Microsoft Teams’e geliyor. BT yöneticileri, kuruluşları için Güvenli Bağlantı ilkelerini yapılandırmak için buradaki portalı ziyaret edebilir.

Microsoft Teams’in Windows 11’e entegre edildiğini de hatırlatalım.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.