Anasayfa Haber Oppo Watch 2 Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Oppo Watch 2 Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Oppo Watch 2 fiyatı ve özellikleri

Oppo Watch 2 akılı saat modeli, şık tasarımının yanı sıra teknik özellikleriyle de ön plana çıkmayı başarıyor.

Oppo Watch 2 akıllı saat modelleri uzunca bir süredir devam eden sızıntıların ardından resmi olarak duyuruldu. Peki, Oppo Watch 2 fiyatı ve özellikleri ile kullanıcılara neler sunuyor? Gelin yakından göz atalım.

Oppo Watch 2 Özellikleri İle Neler Sunuyor?

Oppo Watch 2, 326 ppi piksel yoğunluğuna ve 60Hz yenileme hızına sahip 3D kavisli bir AMOLED ekranın üzerine inşa ediliyor. Oppo, 46 mm ve 42 mm boyut seçeneklerine sahip olan yeni nesil akıllı saat modelinde de serinin bir önceki modelinden aşina olduğumuz kare tasarım formunu yeniden tercih etmiş.

Oppo Watch 2 fiyatı ve özellikleri

Teknik açıdan da oldukça dikkat çeken akıllı saat, gücünü de 12nm fabrikasyon süreciyle üretilen Snapdragon 4100 işlemcisinden alıyor. Bu işlemciye de Ambiq iş birliğiyle geliştirilen Apollo 4s olarak adlandırılan yardımcı bir işlemci eşlik ediyor. Oppo’nun açıklamasına göre bu yardımcı işlemci de akıllı saatin daha verimli ve uzun bir kullanıcı deneyimi sunmasına imkan sağlayacak.

Bunun dışında yine Oppo tarafından servis edilen verilere göre Watch 2’nin 46 mm’lik modeli tek bir şarjla 4 günlük bir pil ömrü vaat ediyor. Ayrıca akıllı saati güç modunda kullanırsanız bu değer de 16 güne kadar çıkıyor. Bunun yanı sıra VOOC 2.0 hızlı şarj teknolojisini de destekleyen akıllı saatin pili de sadece 10 dakikalık şarjla tüm gün boyunca bir kullanım ömrü sunmakta.

Oppo Watch 2 özellikleri ve fiyatı
Oppo Watch 2 özellikleri ve fiyatı

Akıllı saatin diğer özelliklerine bakacak olursak, söz konusu model SpO2 (kan oksijeni) ölçümünün haricinde nabız ölçümü de yapabildiğini görüyoruz. Aynı zamanda 5 ATM su geçirmezlik derecesine de sahip olan Watch 2’de bir GPS de mevcut.

Bunlara ek olarak iki farkı modelle karşımıza çıkan Watch 2’nin eSIM ve yalnızca Bluetooth’u destekleyen sürümleri de bulunuyor. Ancak, saatin Bluetooth sürümü yalnızca 42 mm’lik model için geçerli. Bunun dışında isteyen kullanıcılar 42 ve 46 mm’lik modelleri eSIM desteğiyle de beraber satın alabilecek.

Oppo Watch 2 Fiyatı Ne Kadar?

100’den fazla spor modunu da bünyesinde barındıran Oppo Watch 2’nin fiyatı da resmi olarak açıklandı. Halihazırda Çin’de ön siparişe açılan Watch 2’nin 42 mm’lik Bluetooth sürümü 200 dolar, 42 mm’lik eSIM’li versiyonu 231 dolar, 46 mm’lik eSIM sürümünün de fiyatı 307 dolar olarak listeleniyor.

  • 42 mm Yalnızca Bluetooth destekli model – 200 dolar 
  • 42 mm eSIM destekli model – 231 dolar
  • 46 mm eSIM destekli model – 307 dolar
Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.