Anasayfa Haber Oyuncu Kaybeden PUBG, Artık Ücretsiz Olabilir

Oyuncu Kaybeden PUBG, Artık Ücretsiz Olabilir

PUBG ücretsiz

Güvenilir kaynaklar tarafından ortaya atılan iddialara göre son zamanların popüler oyunlarından biri olan PUBG ücretsiz olabilir.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da oyuncular arasında bilinen ismiyle PUBG piyasaya sürüldükten kısa bir sonra milyonlarca oyuncuya ulaşmış olsa da ne yazık ki son zamanlarda eskisi kadar popüler değil. Hatta, Call of Duty Warzone gibi başarılı yapımlarında oyun sektörüne giriş yapmasının ardından PUBG’nin de oyuncu kitlesi iyice daraldı. Eski popülerliğini tabiri caizse mumla arayan yapımla ilgili bugün oldukça konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Güvenilir kaynaklardan servis edilen bilgilere göre son zamanların dikkat çekici yapımlarından biri olan PUBG ücretsiz olabilir.

Henüz ortaya atılan iddiayla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak PlayerIGN isimli bir Twitter kullanıcısı, önümüzdeki ay düzenlenecek olan PUBG etkinliğiyle beraber yayıncı firmanın oyunu PC ve konsolda tamamen ücretsiz yapmayı planladığını söyledi.

Bu etkinlikte yayıncı firma Krafton’un oyuncuların reaksiyonlarına göre hareket edeceğini de belirten Twitter kullanıcısı, oyunun ücretsiz olması konusunda oyuncuların cevaplarının oldukça önemli olduğunun da altını özellikle çizdi. Böylece PUBG’nin F2P yani oynaması ücretsiz bir yapım olarak oyunculara sunulabileceğini ifade eden kaynak, oyun içerisindeki ücretli içeriklerin de devam edeceğine dikkat çekiyor.

Hatırlayacağınız üzere PUBG yapımcıları 2019 yılında da oyunu oynaması ücretsiz olarak sunmayı planlamışlardı. Ancak oyuncuların tepkilerini ölçtükten sonra bu karardan vazgeçen stüdyo, 2019 yılının başlarında ücretsiz olarak oynanabilen PUBG Lite‘ı piyasaya sürmüştü. Ne yazık ki oyunun bu sürümüne olan desteğin de geçtiğimiz aylarda sona erdiğini duyurulmuştu.

Ortaya atılan bu iddiayla ilgili ufak bir değerlendirme yapacak olursak, PUBG’nin en büyük rakiplerinden biri olan Fortnite ve Call of Duty Warzone oynaması ücretsiz bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda PUBG’nin kan kaybettiğini göz önünde bulundurduğumuzda, yayıncı firmanın bu hamleyle beraber Warzone ve Fortnite rekabetine yeniden dahil olabileceğini söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.