Anasayfa Haber iPad Mini 6’nın Ekran Boyutu Ortaya Çıktı

iPad Mini 6’nın Ekran Boyutu Ortaya Çıktı

iPad Mini 6 ekran boyutu

Paylaşılan son raporlarla birlikte iPad Mini 6’nın merak edilen ekran boyutu ortaya çıktı.

Apple, yakın zaman içerisinde iPad Mini 6 modelini duyurmaya hazırlanıyor. Yeni nesil model için geri sayım devam ederken, bugün paylaşılan raporla merak edilen iPad Mini 6 ekran boyutu gözler önüne serildi.

Hatırlayacağınız üzere daha önceden yapılan sızıntılarla birlikte yeni nesil iPad Mini modelinin Mini LED ekran teknolojisine ve 8.5 ila 9 inçlik bir ekrana ev sahipliği yapacağı ileri sürülmüştü. Ancak Apple ürünleriyle yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Ross Young, bu yılın sonuna kadar tanıtılması beklenen iPad Mini 6 modelinin Mini LED ekran teknolojisine sahip olmayacağını ve 8.5 inçten daha küçük bir ekranla beraber geleceğini bildirdi.

Yeni nesil modelin iPad Air 4’e benzer bir tasarıma sahip olacağını dile getiren Young, iPad Mini 6’nın 8.3 inçlik bir ekranla birlikte lanse edileceğini de belirtti. Bu doğrultuda ufak bir kıyaslama yapacak olursak, bildiğiniz gibi iPad Mini 5 modeli 7.9 inçlik bir ekrana sahip. Yeni nesil iPad Mini’nin de 8.3 inçlik bir ekranla beraber gelebileceğini göz önünde bulundurduğumuzda, iPad Mini 6’nın ekran boyutunun neredeyse iPad Mini 5 ile aynı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yeni iPad Mini’nin buradaki en büyük avantajı ince ekran çerçeveleri. İnce ekran çerçeveleri de kullanıcılara daha fazla kullanılabilir ekran alanı sunuyor.

Bunun dışında yine aynı kaynak tarafından servis edilen bilgilerde, Mini 6’nın iPad Air 4 modelinden aşina olduğumuz Touch ID modülünü de bünyesinde barındıracağı ifade ediliyor. Aynı zamanda J310 kod adlı modelin, iPhone 13 serisinde yer alacak olan A15 Bionic işlemcisinden de güç alacağı paylaşılan bilgiler arasında.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.