Anasayfa Haber Samsung One UI 4.0 Beta Programı Yakında Başlayacak

Samsung One UI 4.0 Beta Programı Yakında Başlayacak

Samsung, Galaxy S21 serisi için Android 12 tabanlı One UI 4.0 Beta programını başlatmaya hazırlanıyor.

Samsung bugün, Galaxy S21 serisi için One UI 4.0 beta programını yakında başlatacağını duyurdu. Samsung’un topluluk forumlarında paylaşılan afişte, Galaxy S21 serisi için One UI 4 programının başlatılacağı bilgisi yer almakta. Afiş, One UI 4.0 beta sürümü için belirli bir tarihten bahsetmese de beta sürümünün Android 12 tabanlı olacağını ve Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra için geçerli olacağını ortaya koyuyor.

SamsungOneUI4

Yukarıda da görebildiğimiz afiş ayrıca Galaxy S21 kullanıcılarının cihazlarındaki Samsung Members uygulaması üzerinden kayıt yaptırarak beta programına katılabileceklerini de belirtmekte. Uygulama, One UI 4.0 beta kullanıma sunulduğunda bir bildirim gönderecek ve kullanıcılar programa kaydolmak için başlık resmine tıklayabilecekler.

Samsung, halihazırda One UI 4.0 beta sürümünde görmeyi bekleyebileceğimiz yeni özellikler hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmış değil. Ancak Twitter kullanıcısı Chun, güncellemenin Android 12’de gelen yeni özelliklerle birlikte simge ve renk değişiklikleri içereceğini de iddia ediyor. Bunun yanı sıra Samsung, bir sonraki sürümde Android 12’nin Material You tasarım dilini de uyarlayabilir. Yeni sürüm aynı zamanda, Snapdragon 888/Exynos 2100 destekli cihazlar için daha iyi optimizasyon ve küçük Knox güncellemelerini de barındırmakta.

Samsung, henüz bir One UI 4.0 yayın zaman çizelgesini paylaşmasa da Chun, Galaxy S21 serisinin beta sürümünün Ağustos ayında başlayacağını iddia ediyor. Kararlı sürüm muhtemelen Kasım ayında veya Aralık ayının başlarında gelecek. Söylentilere göre zaman çizelgesi, Samsung’un beta programını önümüzdeki ay Galaxy Unpacked etkinliği sırasında duyurabileceğine inanmamıza neden oluyor. Ancak tabii ki bu bilgi de henüz kesin değil.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi