Anasayfa Haber Teknoloji Devleri, Çalışanları İçin Aşı Zorunluluğu Getiriyor

Teknoloji Devleri, Çalışanları İçin Aşı Zorunluluğu Getiriyor

Google, Facebook, Apple, Netflix ve daha birçok şirket, işe dönen çalışanlarının aşı olmasını zorunlu kılacak.

Dünya üzerinde henüz aşı olmayan önemli bir kitle var ve teknoloji devleri bu konuyla ilgili birer birer önlemler almaya başladı: İşe dönmek istiyorsanız COVID-19 aşısı olmanız şart.

Google CEO’su Sundar Pichai çalışanlara ulaştırdığı bir notta, aşı zorunluluğunun önümüzdeki haftalarda ABD içindeki ofislerde, ilerleyen aylarda ise diğer bölgelerde uygulanacağını bildirdi. Google ayrıca Delta varyantının tetiklediği vakalardaki artış nedeniyle ofise dönüş tarihini Eylül’den 18 Ekim’e erteledi.

Öte taraftan Apple, kısa zaman önce aynı şeyi yaptı ve çalışanların en erken Ekim ayına kadar geri dönmeyeceklerini söyledi. Sosyal medya devi Facebook ise ofisler yeniden açıldığında çalışmaya gelen herkesin aşı olması gerektiğini belirtiyor.

covid-19 aşısı

Son olarak video akış hizmeti sunan Netflix, benzer bir aşılama politikası uygulayacağını söylüyor. Bu da tüm ABD temelli yapımlarda oyuncu kadrosunun aşılanması gerektiği anlamına geliyor. Şirket aynı zamanda yaş, tıbbi ve dini nedenlere dayalı olarak politikada bazı istisnalara izin verecek.

Bunun ötesinde çalışanlarına aşı yapılmasını zorunlu kılan farklı şirketler de var. Son dönemde etkisini gösteren Delta varyantı, birçok büyük şirketin zorunlu aşı uygulamasına başvurmasına neden oluyor. Peki siz şirketlerin zorunlu aşı politikasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.