Anasayfa Haber PlayStation 5 SSD Genişletme Yuvası Artık Kullanılabilecek

PlayStation 5 SSD Genişletme Yuvası Artık Kullanılabilecek

PlayStation 5 NVMe SSD Yükseltme

PlayStation 5 konsol sahipleri, yakında 4 TB’a kadar depolamaya sahip olabilecek.

Sony, destek sayfasında yayınladığı yeni gönderiyle birlikte PlayStation 5’in dahili M.2 SSD genişletme yuvasını kullanmak için yapılması gerekenleri anlattı. Ancak bu konuda bazı gereksinimler var.

Her şeyden önce, şu an için genişletme yuvasını yalnızca PlayStation 5 sistem yazılımı beta programına katılanlar kullanabiliyor. Elbette bağlantı noktasına herkes fiziksel olarak erişebilir, ancak çalışması için doğru yazılım gerekli.

PlayStation 5, şu anda 250 GB ile 4 TB arasında kapasiteye sahip PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD’lere destek sunuyor. Sony’nin destek sayfasında ayrıca karşılanması gereken detaylı bir özellik listesi bulunuyor ve aldığınız SSD’nin konsolla çalışacağının garantisi yok. Şirket, “üçüncü taraf depolama ürünleri seçildiği takdirde” hiçbir sorumluluk kabul etmediğini özellikle belirtiyor. Eğer isterseniz PlayStation 5 ile uyumlu olmasını beklediğimiz SSD’lere makalemiz aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Bu amaç doğrultusunda kurulumu yapmak için beta yazılımı yüklemek ve konsolun kasasını açarak SSD’yi takmak yeterli. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin tüm ayrıntılar Sony resmi web sayfasında bulunabiliyor. Ek olarak Sony, kullanıcıların M.2 SSD’lerini özellikle ısı dağıtıcı olmadan takmamalarını önermiş.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.