Anasayfa Haber Galaxy S22, 50 MP RGBW Sensör İle Gelebilir

Galaxy S22, 50 MP RGBW Sensör İle Gelebilir

Galaxy S22 50 MP RGBW

Samsung Galaxy S22 50 MP RGBW sensör ile yüksek kontrastlı sahnelerde fark yaratabilir.

Samsung tarafından bir süredir 200 MP sensör üzerinde çalıştığı biliniyor. Hatta yeni ISOCELL sensörün ilk olarak Xiaomi Mi 12 akıllı telefon ile gelmesi beklenmekte. Son sızıntı ise Galaxy S22 ile RGBW özellikli 50 MP sensörün geleceği yönünde. İsabetli tahminleri ile tanınan Ice Universe, Eylül ayında her iki sensörü de göreceğimizi söylüyor.

Standart RGB çipi, kırmızı, yeşil ve mavi ışığı okuyan ve ardından bunları uygun renklere karıştıran sensörlerden oluşmakta. Diğer taraftan RGBW ile artık saf beyaz ışığa yardımcı olan beyaz bir LED de bulunuyor. Bunun teoride, yüksek kontrastlı sahnelerde gelişmiş vurgu yorumlaması sağlaması bekleniyor.

Huawei P8 böyle bir dizilimi tanıtan ilk telefonlardan biri olduğu için pratikte nasıl çalıştığını zaten biliyoruz. Tabii ki bu modelde herhangi bir modern amiral gemisinin işleme yeteneklerine yakın olmayan tek bir 13 MP kamera yer alıyordu. Bundan dolayı yeni 50 MP RGBW sensörü, düşük ışık senaryolarında düşük parazitli çarpıcı fotoğraflar üreterek öne çıkabilir.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.