Anasayfa Haber Oppo, İkinci Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisini Tanıtacak

Oppo, İkinci Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisini Tanıtacak

Oppo İkinci Nesil Ekran Altı Kamera

Oppo, ikinci nesil ekran altı kamera teknolojisinin tanıtımı için tarih verdi.

Çinli akıllı telefon üreticisi, MWC 2019 sırasında bir ekran altı kamera tanıtımı gösterimi yapmış ancak daha sonra herhangi bir şey ortaya çıkmamıştı. Şimdi ise Oppo China, şirketin ikinci nesil ekran kamera çözümünü 4 Ağustos tarihinde göstereceğini duyurdu.

İlk çözüm, özelleştirilmiş bir ekran ve kamera modülüne sahip bir prototip cihazda geldi. Ekranın merceğin üzerindeki kısmı, yeniden tasarlanmış piksel yapısıyla benzersiz, yüksek derecede şeffaf bir malzemeden yapılmıştı.

Sonunda ZTE, teknolojinin nasıl çalışması gerektiğine dair kendi görüşünü getirdi ve ekran üreticisi Visionox ile birlikte ekran altı ön kameraya sahip, piyasada bulunan ilk akıllı telefon olan Axon 20’nin tanıtımı için çalıştı. Birinci nesil üründe beklendiği üzere bir sürü sınırlama vardı ancak geçen ay çıkan Axon 30 ileriye dönük dikkate değer bir adım oldu.

Yarın gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Oppo’nun ekranın kusursuzluğuna mı öncelik verdiğini yoksa görüntü kalitesini mi tercih ettiğini görmüş olacağız. Tabii ki teknolojiyi piyasadaki bir akıllı telefonda ne zaman göreceğimizi de öğrenmeyi bekliyoruz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.