Anasayfa Haber Performans Sorunlarını Düzelten Windows 10 Yaması Çıktı, Peki Nasıl Yükleniyor?

Performans Sorunlarını Düzelten Windows 10 Yaması Çıktı, Peki Nasıl Yükleniyor?

Oyunlarda düşük FPS ve takılma sorunları yaşayan Windows 10 kullanıcıları için güzel haber geldi.

Bazı Windows 10 kullanıcılarının sistemlerinde önemli performans sorunları yaşadığından zaten bahsetmiştik. Microsoft nihayet Windows 10 oyunlarındaki sorunları düzelten yamayı yayınladı ve hemen indirmeye başlayabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili önemli bir güncelleme yayınlanacağından bahsetmiştik. Burada sorunun Oyun Modu ve güç planlarıyla alakalı olduğu bildirilmişti. En son yayınlanan isteğe bağlı güncelleme bu konuda önemli düzeltmeler içeriyor:

  • Güç planlarının ve Oyun Modunun beklendiği gibi çalışmasını engelleyen bir sorunu düzeltildi. Bu sorun, kullanıcılar oyun oynarken daha düşük kare hızları ve düşük performans almalarına neden oluyordu.
  • Oyun hizmetlerinin belirli oyunları açmasını engelleyen bir sorun düzeltildi.
  • Giriş Yöntemi Düzenleyicisi’ni (Input Method Editor) kullanarak metin girmenizi engelleyen bir hata giderildi.
  • Bir oyun kontrolcüsündeki tetik düğmesine tıkladığında, oyunda yüksek ses çalan bir hata düzeltildi.
  • VPN’e bağlandıktan sonra internete bağlı olduğunuzu algılayamayan bir sorun düzeltildi.
  • Yazdırmanın durmasına veya yanlış çıktı yazdırılmasına neden olan bir sorun giderildi. Bu sorun, Windows 10 sürüm 2004 veya sonraki bir sürüme güncelleştirdikten sonra bir USB bağlantısı kullanılarak yazdırma işlemi yapıldığında meydana geliyordu.

Performans Sorunlarını Gideren Windows 10 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Sisteminizi güncellemek için her zaman yaptığınız gibi Ayarlar > Güncelleştirme ve Güncelik > Windows Update yolunu izleyebilirsiniz. Burada “Güncelleştirmeleri kontrol et” butonuna tıklayın.

Ardından isteğe bağlı KB5004296 toplu güncellemesi göründüğünde indirip bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Sonrasında bir de sistemi yeniden başlatmanızda fayda var.

Eğer bu sorunu yaşayanlardan biriyseniz yeni güncellemeyi yaptıktan sonra sorunların devam edip etmediğini bize bildirebilirsiniz. Ayrıca her türlü sorunuzu Technopat Sosyal‘de paylaşabilirsiniz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.