Anasayfa Haber Xiaomi Mi Mix 4 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Xiaomi Mi Mix 4 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Uzunca bir süredir devam eden sızıntıların ardından Xiaomi Mi Mix 4’ün tanıtım tarihi şirketin CEO’su tarafından açıklandı.

Xiaomi Mi Mix 4 tanıtım tarihi uzunca süren söylentilerin ardından nihayet açıklandı. Şirketin kurucusu ve CEO’su olan Lei Jun, resmi Weibo hesabı üzerinden 10 Ağustos 2021 tarihinde Çin’de bir etkinlik düzenleyeceklerini duyurdu.

Önümüzdeki hafta Salı günü düzenlenecek olan bu etkinlikte Çinli üretici bir süredir beklenen Mi Mix 4 akıllı telefon modelinin yanı sıra Mi Pad 5 tabletini de görücü karşısına çıkartacak.

Xiaomi Mi Mix 4 tanıtım tarihi

Xiaomi Mi Mix 4 Merakla Bekleniyor

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz gün paylaşmış olduğumuz haberle birlikte Mi Mix 4’ün Android 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüzüyle birlikte satışa sunulacağını belirtmiştik.

Bunun haricinde geride bıraktığımız aylarda paylaşılan raporlarla birlikte söz konusu telefonun 6.67 inç büyüklüğündeki FHD+ çözünürlüğündeki 120Hz OLED ekranın üzerine inşa edileceği ve Snapdragon 888 Plus işlemcisinden güç alacağı ifade edilmişti.

Ayrıca 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli bir pil tarafında da besleneceği vurgulanan telefonun, sanal RAM sisteminin yanı sıra 50 MP Samsung GN1s ana kamera sensörüyle birlikte geleceği de söylenmişti.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.