Anasayfa Haber Diablo Immortal 2022 Yılına Ertelendi

Diablo Immortal 2022 Yılına Ertelendi

Diablo Immortal 2022

Diablo serisinin ilk mobil uyarlaması Diablo Immortal 2022 yılının ilk yarısına ertelendi.

Blizzard tarafından Diablo Immortal oyununun ertelendiği duyuruldu. Buna göre Diablo serisinin ilk mobil uyarlaması olacak Diablo Immortal, 2022 yılının ilk yarısında çıkış yapabilecek. Geliştiriciler bu süreç zarfında oyunu önemli ölçüde iyileştirmeyi hedeflediklerinin altını çiziyor.

Blizzard, alfa testinin olumlu karşılanmasını takiben oyuna daha fazla neyin eklenebileceğine ve düzeltilebileceğine odaklanmış durumda. Örneğin, MMO benzeri PvE baskınları olacakken PvP Savaş Alanları, eşleştirmeden sınıf dengesine kadar tüm yönleriyle geliştirilecek ve oyun için denetleyici desteği sunulacak. Son olarak karakter ilerlemesi, daha yüksek Paragon seviyelerine sahip oyuncuların veya daha yüksek zorluklarla mücadele eden oyuncuların daha güçlü eşyalar alması için değiştirilecek.

PvE tarafında oyuncuların, Diablo Immortal’ın sosyal deneyimini zenginleştiren daha uzun vadeli PvE hedefleri ve etkinlikleri için can attığını görülmüş. Bu yüzden Helliquary sistemine yeni PvE merkezli baskınlar eklenecek. Helliquary Boss’ları artık 8 oyuncunun üstesinden gelmesi gereken bir meydan okuma olarak tasarlanmış. Bounties sistemi de zorlukları aktif olarak başaran oyuncular için daha ilgi çekici ve verimli hale getiren ayarlamalara kavuşacak. Challenge Rifts ise artık başka bir şekilde elde edilemeyen yeni yükseltme materyalleri ile ödüllendirecek.

PvP’de ise Battleground sistemi çok şey vaat ederken bu deneyimi daha keyifli hale getirmek için daha fazlasının yapılacağı vurgulanıyor. Bu anlamda Diablo Immortal’da Battleground’ı geliştirmek için eşleştirme, sıralama kazanma, sınıf dengesi, öldürme süresi ve diğer tanımlayıcı unsurları değerlendirilecek. Kapalı alfada tanıtılan Cycle of Strife da optimize edilecek.

Son olarak, dokunmatik ekran kontrollerini bir kontrol cihazına sorunsuz bir şekilde uyarlamanın zorlukları üzerinde hala çalışıldığı ifade ediliyor.

Diablo 2: Resurrected ise Eylül ayında PC ve konsollara geliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.