Anasayfa Haber Microsoft, App Assure Programını Windows 365 İçin Genişletiyor

Microsoft, App Assure Programını Windows 365 İçin Genişletiyor

Microsoft’un App Assure programı, Windows 365’i destekleyecek şekilde genişliyor.

Microsoft, geçtiğimiz gün Windows 365’in genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Şirket, değişen yapılandırmalar için 169,90 TL ile 1.342,40 TL’ye kadar ulaşan bir fiyatlandırmayı da kullanıcılara sunuyor. Windows, duyurulan bu yeni hizmetle Microsoft Bulut üzerinde barındırılıyor ve müşteriler uygulamaları, verileri ve ayarları dahil olmak üzere eksiksiz Windows deneyimini kişisel ve kurumsal cihazlara güvenli bir şekilde aktarabiliyor. Şirket bugün ise altyapısını Windows 365’e geçirmek isteyen kuruluşlar için en son hizmetini desteklemek adına App Assure programının genişletildiğini duyurdu.

Microsoft’un 2018’de piyasaya sürülen App Assure programı, işletmelerin herhangi bir uygulama uyumluluğu sorunu yaşamamasını sağlamak için tasarlanmış bir uygulama. Microsoft, herhangi bir uyumluluk sorunu ile karşılaşıldığında sorunları çözmek için kuruluşlar ile birlikte çalışıyor. Şirket, App Assure uygulamasının başlangıcından bu yana, Windows 10 on ARM ve Windows 11 dahil olmak üzere çeşitli platformlar için destek eklemeye de devam ediyordu.

AppAssure

Şirket şimdi, Windows 365’in genel kullanıma sunulmasıyla birlikte aynı vaatleri kullanıcılarına bir kez daha sunuyor. Böylelikle bir işletme, Windows 365’te uygulama uyumluluğuyla ilgili sorunlarla karşılaşırsa, temel nedeni belirlemek, düzeltme için rehberlik almak ve ürünlerindeki olası hataları düzeltmek için Microsoft ile iletişime geçebilecek. Teknoloji devi, bazı durumlarda kuruluşlar adına uyumsuz uygulamanın üçüncü taraf sağlayıcısına ulaşabilecek ve sorunu çözmek için onlarla birlikte çalışabilecek. Tüm bunlar, Microsoft’un FastTrack programına uygun olunduğu taktirde ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecek.

Microsoft, Windows 7, 8.1 ve 10’da çalışan uygulamaların ideal olarak Windows 365’te çalışmaya devam edeceğini belirtiyor. Ancak tabii ki bazen öngörülemeyen sorunlar da ortaya çıkabilir. İşletmelerin, App Assure uygulamasından faydalanacağı nokta da işte tam burada ortaya çıkıyor. App Assure programı, 2018’deki lansmanından bu yana 809.729 uygulamayı değerlendirmiş. Bu uygulamalardan 3.116’sı bozuk olarak belirlenmiş. Bu durum, tahmini olarak 7,54 milyar dolarlık maliyet tasarrufu sağlıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi