Anasayfa Haber Call of Duty Vanguard, Mevcut ve Yeni Nesil Konsollar için Piyasaya Sürülecek

Call of Duty Vanguard, Mevcut ve Yeni Nesil Konsollar için Piyasaya Sürülecek

Call of Duty Vanguard

Activision cephesinden yapılan son açıklamalara göre bu yıl piyasaya sürülecek olan Call of Duty Vanguard mevcut ve yeni nesil konsollar için piyasaya sürülecek.

Sledgehammer Games bildiğiniz üzere bir süredir Call of Duty Vanguard kod adlı yeni bir Call of Duty oyunu üzerinde çalışıyor. İkinci Dünya Savaşı temalı oyun oyuncular tarafından merakla beklenirken, Activision da kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklamada yeni Call of Duty oyunu hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Şirketin işletme müdürü Daniel Alegre tarafından servis edilen bilgilere göre, yeni Call of Duty oyununun 2021’in dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Geliştirici ekibin serinin yeni oyunu üzerinde sıkı bir şekilde çalıştığına da özellikle dikkat çeken Alegre, CoD: Vanguard’ın hem mevcut hem de yeni nesil konsollar için piyasaya sürüleceğini söyledi.

Bunun haricinde İkinci Dünya Savaşı temalı Vanguard’ın son iki oyunda olduğu gibi Warzone’a entegre edileceğini de müjdeleyen işletme müdürü, ayrıca oldukça büyük bir ekibin yeni Call of Duty oyunu üzerine çalıştığını da vurguladı.

Call of Duty Vanguard Nasıl Olacak?

Şimdilik nasıl bir oyunun bizleri beklediğini bilemiyoruz. Ancak, Alegre’nin açıklamasına göre Sledgehammer Games oldukça geniş kapsamlı bir oyun üzerinde çalışıyor.

Bunlara ek olarak söz konusu oyunun Call of Duty WWII’nin devam oyunu olarak piyasaya sürüleceği ve ilk oyundaki gibi yine ayrı bir askeri birliğin başından geçen olayları ele alacağı ifade ediliyor. Aynı zamanda bahsi geçen yapımın İkinci Dünya Savaşı döneminin sonraki zaman aralığında geçebileceği de konuşuluyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.