Anasayfa Haber iMazing 2.14, Pegasus Casus Yazılımını Tespit Edebiliyor

iMazing 2.14, Pegasus Casus Yazılımını Tespit Edebiliyor

iMazing Pegasus

iMazing 2.14 güncellemesi Pegasus adlı casus yazılımı algılayabiliyor.

iMazing uygulaması, 2.14 güncellemesi ile gelen yeni araç sayesinde iPhone akıllı telefonlardaki Pegasus casus yazılımını kolayca tespit edebiliyor. Bilmeyenler için, Pegasus’un NSO grubu tarafından kullanıcı izni olmadan akıllı telefonlardan veri toplamak amacıyla oluşturulan bir casus yazılım olduğunu not olarak düşelim.

Uluslararası Af Örgütü, geçtiğimiz ay kullanıcıların bir cihaza Pegasus bulaşıp bulaşmadığını tespit etmelerine yardımcı olan bir araç yayınlamıştı. Öte yandan bu araç, GitHub’da mevcut olan kodun derlenmesini gerektirdiğinden normal bir kullanıcı için oldukça karmaşık. iMazing ise yazılımının en son sürümünde aynı algılama metodolojisini uyguluyor. macOS veya Windows için iMazing 2.14 ile başlayarak, uygulama iPhone’da Pegasus casus yazılımını algılayabiliyor. Tek yapmanız gereken cihazınızı bir bilgisayara bağlamak ve ardından iMazing uygulamasını kullanarak Casus Yazılım Tespiti’ni çalıştırmak.

iMessage’dan gelen basit bir metin mesajı iPhone’u casus yazılımla tehlikeye atabilirken, normal kullanıcılar saldırıların hedefi durumunda değil. Pegasus, hükümetler tarafından insan hakları aktivistlerinin, avukatların, gazetecilerin ve politikacıların izini sürmek için kullanıldı.

PC ve Mac’te iMazing uygulamasını ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Tam lisans ve sınırsız sayıda cihaz için yıllık ücret ise 59.99 dolar.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.