Anasayfa Haber Xiaomi Mi Mix 4, Ekran Altı Kamera ve UWB Desteği ile Geliyor

Xiaomi Mi Mix 4, Ekran Altı Kamera ve UWB Desteği ile Geliyor

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera

Yayınlanan son tanıtım posterlerine göre Xiaomi Mix 4 ekran altı kamera ve UWB desteğiyle birlikte piyasaya sürülecek.

Xiaomi, 10 Ağustos tarihinde Xiaomi Mi Mix 4 modelini duyurmaya hazırlanıyor. Uzunca bir süredir sızıntı haberleriyle gündeme gelen telefon için geri sayım devam ederken, kısa bir süre önce şirketin CEO’su Lei Jun resmi Weibo hesabı üzerinden yeni bir tanıtım posteri yayınladı.

Yayınlanan bu tanıtım posteriyle Mi Mix 4’ün siluetini gözler önüne seren Lei Jun, ayrıca yeni nesil telefonun ekran altı kamera teknolojine de sahip olacağını doğruladı. Paylaşılan tanıtım posterlerinde cihazın tasarımı net bir şekilde görülmese de, Çinli akıllı telefon üreticisi tam ekran deneyimine özellikle dikkat çekiyor.

Bunun haricinde yayınlanan bir diğer posterde Mi Mix 4 ile beraber geleceği söylenen ultra geniş bant (UWB) desteğine de gönderme yapılmış. ‘’Yeni teknoloji, yeni anlayış’’ sloganının ön plana çıktığı posterde, Mi Mix 4’ün daha gelişmiş bağlantı desteğine sahip olacağına işaret ediliyor.

Xiaomi Mi Mix 4 Nasıl Olacak?

10 Ağustos tarihinde tanıtılacak olan Mi Mix 4 ekran altı kamera teknolojisine sahip 6.67 inçlik 120Hz OLED bir ekranın üzerine inşa edilecek.

Ayrıca Snapdragon 888 Plus işlemcisinden de güç alacak olan telefon 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh boyutundaki bir pil tarafında da beslenecek. Bunun yanı sıra tüm bu özellikleri bünyesinde barındıracak telefon 50 MP Samsung GN1s ana kamera sensörüyle birlikte gelecek.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.