Anasayfa Haber Dead Space Remake 2022’nin Sonuna Doğru Piyasaya Sürülebilir

Dead Space Remake 2022’nin Sonuna Doğru Piyasaya Sürülebilir

Dead Space Remake

Dead Space Remake beklenenden daha erken bir tarihte piyasaya sürülebilir.

Electronic Arts, Dead Space’in Remake versiyonunu geçtiğimiz ay düzenlemiş olduğu EA Play Live 2021 etkinliğinde duyurmuştu. Ancak yayıncı firma söz konusu yapımın ne zaman çıkacağını açıklamamıştı. Serinin hayranları Dead Space Remake çıkış tarihi hakkında yapılacak olan resmi açıklamaya odaklanmışken, kısa bir süre öne konuyla ilgili önemli bir haber yayınlandı.

VentureBeat tarafından servis edilen habere göre Electronic Arts’ın 31 Mart 2023’ten önce Dead Space Remake’i piyasaya sürmeyi planladığını görüyoruz. Şimdilik, EA cephesinden ortaya atılan bu iddia hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat şirkete yakın kaynaklar bahsi geçen remake yapımın en geç 2022’nin sonuna doğru piyasaya sürülebileceğini öngörüyorlar.

Dead Space Remake Merak Ediliyor

Frostbite Engine ile geliştirilen Dead Space’in yenilenmiş versiyonu yapılan açıklamalara göre PC, PS5 ve Xbox Series konsolları için piyasaya sürülecek. Yeni nesil konsollar için geliştirilen oyun hem grafik hem de oynanış tarafında ciddi yenilikleri beraberinde getirecek. Aynı zamanda orijinal yapıma kıyasla daha gelişmiş karakterlere de ev sahipliği yapacağı söylenen yapım, God of War’da olduğu gibi kesilmeyen bir oyun deneyimini de oyunculara sunacak.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.