Anasayfa Haber Take-Two, 3 Farklı Remaster Oyun Üzerinde Çalışıyor

Take-Two, 3 Farklı Remaster Oyun Üzerinde Çalışıyor

Take Two 3 farkı remaster

Take Two’nun henüz duyurulmamış üç farklı remaster sürüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Rockstar Games’in daha önceden GTA serisinin popüler oyunlarından birini yeniden geliştireceği ileri sürülmüştü. Hatta bu yapımın GTA 3 Remastered olabileceği de iddia edilmişti. Tüm bu iddialar gündemi meşgul ederken Rockstar’ın tepe şirketi Take-Two Interactive’in yayınlamış 2022 yılı mali yılının ilk çeyreğine ilişkin kazanç raporunda, şirketin henüz duyurmamış olduğu üç farklı remaster sürüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Şimdilik, geliştirilen remaster sürümlerin hangi oyunlara ait olduğu bilinmiyor. Fakat geçtiğimiz günlerde Take-Two GTA 5’in yeni nesil sürümü hakkında detaylı bir açıklama yayınlamıştı. Bu açıklamada da şirket 22 Ekim tarihinde GTA 3 hayranlarını bir sürprizin beklediğini müjdelemişti. GTA 3’ün 20. yılının şerefine yayıncı firmanın ne gibi bir sürprize imza atacağı merak edilirken, şirketin bu hamlesi de GTA 3 Remastered iddialarını beraberinde getirmişti.

Bu üç oyun dışında paylaşılan kazanç raporunda şirketin GTA Online’ın bağımsız sürümü, GTA 5’in yeni nesil sürümü ve Kerbal Space Program’ın yenilenmiş sürümü üzerinde de çalıştığına ayrı bir parantez açılıyor.

Take-Two Remaster Sürümlere Çok Önem Veriyor

Hatırlarsanız, Take-Two Interactive’in CEO’su bu yılın başlarında firmanın üzerinde çalıştığı remaster yapımlar hakkında bazı önemli açıklamalarda bulunmuştu. Remaster yapımların pazarlama stratejisi için oldukça önemli olduğuna dikkat çeken CEO, yeniden düzenlemiş sürümlerle birlikte oyunun grafiklerinin haricinde teknolojisini de geliştirdiklerini söylemişti.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.