Anasayfa Haber GTA Remastered Trilogy Bu Sene Piyasaya Sürülecek

GTA Remastered Trilogy Bu Sene Piyasaya Sürülecek

TA Remastered Trilogy

Oyun sektörünün güvenilir kaynaklarının elde ettiği bilgilere göre GTA Remastered Trilogy bu sene oyuncularla bir araya gelecek.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Rockstar Games‘in çatı şirketi Take-Two‘nun üç farklı remaster oyun üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Hatta paylaşılan raporlarda bu üç oyunun da GTA serisine ait olacağı belirtilmişti. Tüm bu iddialar gündemi meşgul ederken, Kotaku Rockstar’ın bir süredir GTA Remastered Trilogy üzerinde çalıştığını ve bu yapımlarında önümüzdeki sonbaharda piyasaya sürüleceğini belirtti.

Şimdilik Rockstar Games cephesinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, Kotaku’nun şirket içerisinden elde ettiği bilgilerde, Unreal Engine oyun motoruna ev sahipliği yapacağı söylenen yapımların hem yeni hem de eski grafiklerin kullanılarak geliştirildiğine de özellikle dikkat çekiliyor. Hatırlarsanız, Blizzard Diablo 2’nin Remake versiyonunda hem yeni hem de eski grafiklere yer vermişti. Bugün paylaşılan raporda Rockstar’ın da GTA’nın Remastered üçlemesinde böyle bir seçeneğe yer verebileceği konuşuluyor.

Bunun dışında yine aynı raporda söz konusu yapımların orijinal oyunlara sadık kalınarak geliştirildiğinin de altını çiziliyor. Her ne kadar firmanın orijinal oyunlara sadık kalarak remastered üçlemesini geliştirdiği ifade edilse de, Rockstar’ın orijinal oyunlarda olmayan birçok yeniliği de oyunculara sunacağı konuşulanlar arasında. Tabi bu yeniliklerin neler olduğu şimdilik bilinmiyor.

GTA Remastered Trilogy Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Ayrıca servis edilen bilgilerde GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın Remastered üçlemesinin Ekim ya da Kasım ayının başlarında PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC, Stadia ve mobil platformlar için de satışa sunulacağı söyleniyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.