Anasayfa Haber Age of Empires, Return to Empire İsmiyle Mobil Platformlara Geliyor

Age of Empires, Return to Empire İsmiyle Mobil Platformlara Geliyor

Age of Empires Return to Empire

Son paylaşılan raporlara göre Age of Empires mobil platformlara Return to Empire adıyla geliyor.

Oyun sektörünün güvenilir isimlerinden olan Daniel Ahmad, bir süredir devam eden Age of Empires Mobil söylentileri hakkında önemli bir paylaşımda bulundu. Deneyimli analist sevilen strateji oyununun Return to Empire adıyla mobil oyuncularla bir araya geleceğini müjdeledi.

Şimdilik söz konusu oyun hakkında elimizde net bir bilgi bulunmuyor. Ancak, Ahmad’ın Twitter üzerinden servis etmiş olduğu bilgilere göre söz konusu oyunun Tencet’in Timi Studios’u tarafından geliştirildiğini görüyoruz. Hatırlayacağınız üzere Timi Studios, daha önceden Call of Duty Mobile ve Pokemon Unite gibi dikkat çekici yapımlarla karşımıza çıkmıştı.

Oyunun geliştirme süreci hakkında da bazı bilgileri takipçileriyle paylaşan Daniel Ahmad, Timi Studios’un Age of Empires‘ın IP’sini mobil platformlara taşıyabilmek adına Subsidiary World’s Edge ve Xbox Game Studios ile ortaklaşa bir çalışma yürüttüğünü de belirtti.

Bunun dışında paylaşılan bir diğer raporda da bahsi geçen mobil oyunun ilk etapta Çin’deki oyunculara özel olacağı ifade ediliyor. Fakat, bahsi geçen oyunun daha sonradan global olarak da çıkış yapabileceği konuşuluyor.

Son olarak hemen aşağıdan Return to Empire’ın fragmanını izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.