Anasayfa Haber Samsung Galaxy S22+, Daha Düşük Pil Kapasitesi İle Gelebilir

Samsung Galaxy S22+, Daha Düşük Pil Kapasitesi İle Gelebilir

Galaxy S22 Plus’ın selefine göre daha düşük bataryaya sahip olacağı söyleniyor.

Samsung’un Galaxy S21 serisinin, piller söz konusu olduğunda iyi bir donanıma sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Temel Galaxy S21’de 4.000 mAh batarya yer alıyor. Bu kapasite çok dikkat çekici olmasa da Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra’da bulunan sırasıyla 4.800 mAh ve 5.000 mAh piller, tüm üst düzey özellikler etkinken bile güvenilir pil ömrü sağlama konusunda iyi iş çıkarıyor.

Ancak şirket, görünen o ki gelecek yıl Galaxy S22 serisinde veya en azından Galaxy S22+’da benzer pilleri kullanmayabilir. GalaxyClub’da yer alan habere göre, Galaxy S22+ tipik olarak 4.500 mAh kapasiteli ve 4.370 mAh nominal kapasiteli bir pile sahip olacak. Bu değer Galaxy S22 Plus’ın Galaxy S20+, Galaxy S20 FE ve Galaxy S21 FE ile aynı batarya kapasitesine sahip olacağı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S22

Samsung’un önümüzdeki yıllarda S serisi cihazlarında pil kapasitesini artırma gibi bir planı bulunmuyor. Bu durumun temel sebebi, Galaxy Z Fold 3 ile birlikte piyasaya sürülen yeni Eco²OLED ekran teknolojisi olarak gösterilebilir. Şirket, yeni teknoloji ile enerji tüketiminde daha fazla optimizasyon sağlamayı hedefliyor. Ayrıca hedeflediği değerlere ulaşması durumunda, birkaç 100 mAh daha büyüyen bir pilden daha büyük bir gelişme sağlayacak.

Son olarak, Samsung’un Galaxy S22 serisini 2022’nin başlarında tanıtmasının beklendiğini belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi