Anasayfa Etkinlik CES CES 2022’ye Katılım İçin COVID-19 Aşısı Zorunlu Oldu

CES 2022’ye Katılım İçin COVID-19 Aşısı Zorunlu Oldu

ces

Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olan CES, 2022’de COVID-19 aşısını zorunlu kılıyor.

CES 2022, 5-8 Ocak 2022’de Las Vegas’ta gerçekleşecek. Etkinliğe katılımda aşı zorunluluğu getirilirken, Las Vegas’a gidemeyecek olan katılımcılar için paralel olarak dijital etkinlik de düzenlenecek.

CTA Başkanı ve CEO’su Gary Shapiro, “Bugünün bilimine dayanarak, aşıların bize COVID-19’un yayılmasını durdurmak için en iyi umudu sunduğunu anlıyoruz. Las Vegas’taki CES 2022’ye katılmak için aşı kanıtı isteyerek sorumluluğumuzu üstleniyoruz.” dedi. CTA ayrıca, alternatif bir gereklilik olarak pozitif bir antikor testi kanıtının kabulünü değerlendiriyor ve bu konuda daha fazla ayrıntıyı daha sonra paylaşacak.

Las Vegas’ta katılımcılar, küresel şirketlerden bir dizi yeni teknolojiyi deneyimleyecek, teknolojinin geleceği hakkında bilgi alacak ve diğer katılımcılarla yüz yüze işbirliği yapacak. Büyük markalar ve yeni kurulan şirketler de dahil olmak üzere yaklaşık 2000 şirket Las Vegas’ta olacak. CES 2022, uzay teknolojisi, gıda teknolojisi ve NFT’ler dahil olmak üzere endüstrinin nasıl geliştiğini gösteren yeni kategoriler içerecek. Fuar, AI, AR/VR, oyun ve bilgi işlem, dijital sağlık, otomotiv ve ulaşım, ev eğlencesi, akıllı ev ve daha pek çok alandaki gelişmeleri vurgulayacak. Seyirciler, General Motors Başkanı ve CEO’su Mary Barra ve T-Mobile CEO’su Mike Sievert dahil olmak üzere canlı açılış konuşmaları sırasında endüstri liderlerinden haberler alacak.

CTA’nın sahibi olduğu ve yapımcılığını üstlendiği CES 2022, 5 Ocak Çarşamba – 8 Ocak Cumartesi günleri arasında teknoloji endüstrisini yüz yüze ve dijital olarak bir araya getirecek ve Medya Günleri 3 Ocak Pazartesi – 4 Ocak Salı arasında gerçekleşecek. CES, 50 yılı aşkın bir süredir inovasyon için küresel bir aşama olmuştur ve CES 2022, dünyanın dört bir yanından büyük ve küçük şirketlere ürünler piyasaya sürme, markalar oluşturma ve ortaklıklar kurma fırsatı sağlayacak.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.