Anasayfa Haber Quake Yeniden Yapımı İle Geri Döndü!

Quake Yeniden Yapımı İle Geri Döndü!

Quake Yeniden Yapımı

id Software, geliştirilmiş ve yeni içeriklere sahip Quake yeniden yapımı ile karşımıza çıktı.

id Software’in klasik Quake oyunu yenilenmiş şekilde geri döndü. QuakeCon açılışı sırasında Bethesda, id Software ve MachineGames, Quake’in tamamıyla geliştirilmiş ve yeni içerikle gelen yepyeni bir sürümünü açıkladı ve oyun aynı anda piyasaya sürüldü.

Sadece Quake adı verilen bu yeni sürüm, 4K’ya kadar geniş ekran çözünürlük desteği, modelleri ve aydınlatmayı elden geçiren güncellenmiş görseller ile birlikte kenar yumuşatma, alan derinliği, ortam kapatma, dinamik özellikler, gölgeler ve diğer öğeler de ekleyecek şekilde güncelleniş durumda. Hatta Nine Inch Nails’den Trent Reznor’un orijinal müziği de sonunda geri dönüyor.

Ayrıca Wolfenstein serisiyle tanınan MachineGames stüdyosu projeye yardım etti ve Quake için başka bir genişleme geliştirdi. Bu nedenle, Quake’in orijinal The Scourge of Armagon ve Dissolution of Eternity adlı iki genişletmesine ek olarak, MachineGames’in Dimension of the Past ve yeni Dimension of the Machine genişletmeleri de pakete ek ücret ödemeden dahil edilecek. Tüm bölümlerin hem çevrimiçi hem de yerel bölünmüş ekranda dört oyuncuya kadar oynanabildiğini de belirtelim. Çok oyunculu deneyim tarafında ise sekiz oyuncuya kadar çevrimiçi olarak oynayabilirken, dört oyuncu bölünmüş ekranda kendi eğlencelerini yaşayabilir. Tüm modlar için tüm platformlarda çapraz oyun da etkin.

Bu arada Quake, şu anda mevcut olan Quake 64 gibi modları ve resmi eklentileri oyun içinden indirip oynayabilmenizi sağlıyor. Daha küratörlü modlar ve görevler de daha sonra gelecek.

Quake Sistem Gereksinimleri

  • Windows 10
  • Intel Core i5-3570 @ 3.4 GHz veya AMD Ryzen 3 1300x @ 3.5 GHz
  • NVIDIA GeForce GTX 650 Ti (2GB) veya AMD HD 7750 (1GB)
  • 8 GB RAM
  • Minimum 2 GB depolama alanı

Güncellenmiş Quake şimdi PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Nintendo Switch için hazır. Bu sürüm için yeni nesil bir yükseltme de planlanıyor ancak henüz bir lansman tarihi paylaşılmadı. Steam’de veya Bethesda.net’te orijinal Quake’e zaten sahip olanların yükseltmeyi ücretsiz olarak elde edeceğinin de altını çizelim. Oyun ayrıca, PC ve Xbox konsollarındaki Xbox Game Pass aboneliklerine de dahil. Game Pass Ultimate üyeleri de bulut üzerinden oyuna katılabilir. Bonus olarak orijinal Quake 2 ve Quake 3, Xbox Game Pass’in PC versiyonuna da gelmiş durumda.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.