Anasayfa Haber Pixelmator Pro 2.1.3, PSD Desteğini İyileştiriyor

Pixelmator Pro 2.1.3, PSD Desteğini İyileştiriyor

Pixelmator Pro 2.1.3

Pixelmator Pro 2.1.3 güncellemesi ile PSD dosyaları anlamında önemli ilerlemeler kaydediliyor.

Pixelmator Team, Adobe Photoshop dosyalarına yönelik desteğe yönelik büyük bir güncelleme içeren Pixelmator Pro 2.1.3 güncellemesinin kullanıcılara sunulduğunu duyurdu. Hatta şirket, tüm motoru yeniden yazmış durumda.

Yeni PSD motoru ile uygulamanın PSD dosyalarını okuma, açma ve yazma ile ilgili kısmı tamamen yenilenmiş. Motorun artık daha hızlı, daha güvenli ve çok daha gelişmiş olduğu ifade ediliyor. Projenin okuma ve yazma kısmı için Rust programlama dilinin kullanıldığı da bilgiler arasında. PSD desteğiyle ilgili olarak PSD’lerde şekil desteği de öne çıkıyor. Daha önce PSD şekil katmanları, Pixelmator Pro’da görüntü katmanları olarak açılıyor. Artık bunlar vektör şekilleri olarak açılıyor. Ek olarak, Pixelmator Pro’dan şekiller olarak dışa aktarılıyor ve çok daha gelişmiş uyumluluk sağlıyorlar.

Buna ek olarak, çok büyük PSD dosyaları olan PSB dosyaları, katmanlı TIFF dosyaları ve efektler için çok daha iyi destek ve hatta bazı ayar katmanları (Ton/Doygunluk, Pozlama, Ters Çevirme ve Kanal Karıştırıcı gibi) eklenmiş. Metin katmanları desteği de büyük ölçüde iyileştirilirken artık SF Sembolleri boyutlandırma ve satır yüksekliği, boşluk ve girintilerin daha iyi işlenmesi gibi gelişmiş özellikler için destek sunuyor.

Son olarak, artık Final Cut Pro ve Motion gibi Apple profesyonel uygulamaları için dışa aktarılan PSD’leri optimize etmeniz de mümkün. Pixelmator Pro artık PSD’lerde bu uygulamaların desteklemediği çok daha gelişmiş özellikleri desteklemiş oluyor.

Yeni sürüm mevcut Pixelmator Pro kullanıcıları için tamamen ücretsiz olarak Mac App Store üzerinden edinilebiliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.