Anasayfa Haber Battlefield 2042’de Escape From Tarkov Tarzında Bir Mod Bulunacak

Battlefield 2042’de Escape From Tarkov Tarzında Bir Mod Bulunacak

Bir Battlefield veri madencisi, Battlefield 2042’nin “Hazard Zone” isimli moduyla ilgili birtakım önemli ayrıntıları ortaya çıkardı. Twitter’da “temporyal” kullanıcı adıyla bilinen ünlü veri madencisinin elde ettiği bilgilere göre, bu mod Escape From Tarkov’a çok benziyor.

Battlefield 2042‘de oyunculara sunulacak olan Hazard Zone modunun varlığından bir süredir haberdarız, ancak bunun Battlefield 2042’deki üç oyun modundan biri olacağı haricinde hiçbir bilgimiz yoktu. Ta ki, Battlefield veri madencisi temporyal bu bilgileri paylaşana kadar…

temporyal, Hazard Zone modunu Escape From Tarkov ve Hunt: Showdown oyunlarına benzetti. Şimdiye kadar hiçbir büyük oyun, bu iki oyunun tarzını kopyalamaya çalışmamıştı. Ancak Battlefield 2042 bunu deneyen ilk yüksek bütçeli oyun olacak gibi görünüyor.

Elde edilen verilere göre, bu oyun modunda oyuncular, haritaya indikten sonra çeşitli veri sürücülerinden ve yere düşmüş uydulardan bilgi toplayacaklar. Ekipmanı kaybetme gibi durumlara karşı olarak da oyunda taktiksel yükseltmeler mevcut olacak. Ayrıca cephane istasyonları ve havalı bir robot köpek veya ATV çağırabileceğiniz alanlar da bulunacak. Bununla birlikte haritanın çeşitli noktalarında tanklar veya helikopterler eşliğinde devriye gezen yapay zeka askerleri de yer alacak.

Battlefield 2042’nin Hazard Zone modu, oyundaki mevcut haritaların tamamında oynanabilecek. Bunun yanı sıra oyunun Orbital haritası da mod için yerleşik desteğe sahip olacak.