Anasayfa Haber Intel Arc Ekran Kartları Hız Aşırtma Desteğiyle Geliyor

Intel Arc Ekran Kartları Hız Aşırtma Desteğiyle Geliyor

Intel’in hazırlamakta olduğu grafik sürücüleri, yaklaşan Arc Alchemist ekran kartlarında overclock yapma imkanı sunacak.

Geçtiğimiz hafta Intel’in grafik cephesinde önemli gelişmeler yaşanmıştı. Şirketin Grafik Ürünleri ve Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Roger Chandler, yaklaşmakta olan Arc ekran kartları için bazı hız aşırtma işlevlerinden bahsettiği bir blog yazısı yayınladı.

Arc ekran kartları, yüksek performanslı oyuncu sınıfına hitap etmek için tasarlandı. Intel ayrıca bu yeni platformuyla birlikte AMD ve NVIDIA’nın yarıştığı mevcut pazara dahil olmayı planlıyor. Yeni Alchemist modellerinin sunacağı performansı ise fazlasıyla merak ediyoruz.

Mavili takım, ayrıca AMD’nin FidelityFX Super Resolution ve NVIDIA’nın Deep Learning Super Sampling (DLSS) teknolojisiyle ile rekabet edecek XeSS Super Resolution (XeSS) teknolojisini duyurmuştu. Yani hem donanım hem de yazılım olmak üzere komple bir rekabet söz konusu.

Roger Chandler’a göre Intel’in Arc grafik kartları, hız aşırtma becerileriyle performansı üst seviyeye çıkaracak ve kullanıcıların donanımlarında sınırlarını zorlamasına imkan tanıyacak.

Birçok oyuncu aynı zamanda yaratıcıdır, bu nedenle güçlü kodlama donanımımızdan yararlanan video yetenekleri geliştiriyoruz. Bunlar arasında yapay zeka destekli bir sanal kamera ve en iyi anlarınızı kaydeden bir kayıt özelliği yer alıyor. Hatta meraklılara donanımın sınırlarını zorlamak için ihtiyaç duydukları araçları vermek için hız aşırtma kontrollerini sürücü kullanıcı arayüzüne entegre ediyoruz.

Gün geçtikçe Intel Arc grafikleri hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz ve mavi ekibin neler yapabileceği netlik kazanmaya devam ediyor. Böylelikle overclock konusu da netleşmiş oldu ve birçok donanım meraklısı bu desteği kullanabilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.