Anasayfa Haber CheckPoint, Avanan’ı 290 Milyon Dolara Satın Alıyor

CheckPoint, Avanan’ı 290 Milyon Dolara Satın Alıyor

checkpoint

İsrail merkezli siber güvenlik devi CheckPoint, mail güvenliği şirketi Avanan’ı 290 milyon dolara satın aldı.

Son zamanlarda siber güvenlik camiası epey hareketli. Norton’un Avast’ı satın alıp bünyesine katmasından hemen sonra CheckPoint tarafından da yakın zamanda bir hamle geldi.

Kurumsal anlamda mail güvenliği ve 365 uç nokta çözümleri sunan Avanan, İsrailli siber güvenlik devi tarafından büyük bir yatırımla satın alındı. Finansal değerler açıklanmasa da söylenen rakam 290 milyon dolar.

2015 yılında kurulan Avanan, kötü amaçlı e-postaları daha kullanıcıların gelen kutusuna düşmeden önce filtreleyerek engelliyor. 5 bin kadar müşterisi var ve 2.5 milyondan fazla e-postanın korunmasını sağlayan bir çözüm.

Bu yatırımla beraber zaten bu alandaki büyüklüğü ile bilinen İsrail, siber güvenlik ekosisteminde elini bir tık daha güçlendirmiş oldu. Geçtiğimiz sene de zero-trust güvenlik çözümleri geliştiren Odo Security’i 30 milyon dolara bünyesine katmıştı. 2019 verilerine göre CheckPoint’in sadece bir sene içerisinde elde ettiği hasılat 1 milyar 995 milyon dolar. Bu sebeple ZoneAlarm, CheckPoint Firewall gibi ürünleriyle bilinen firma, İsrail ekonomisinde oldukça önemli bir yer tutuyor.

https://www.technopat.net/