Anasayfa Video TP-Link Deco X20-DSL İncelemesi

TP-Link Deco X20-DSL İncelemesi

TP-Link markasının VDSL 2 standardı Deco X20-DSL modem router cihazını detaylı inceledik.

Bakır kablolar üzerinden veri aktarımını sağlayan DSL teknolojisi yıllar önce ADSL adıyla hayatımıza girmişti. Geçen zaman içinde bu teknoloji de diğer her teknoloji gibi geliştirilmeye devam etti. Bugün ise VDSL 2 standardı cihazlar hayatımıza girmiş bulunuyor.

VDSL 2 standardı 350 MB/s sınırına yaklaşan internet bağlantı hızı sağlayabiliyor. Bu hız fiber optik ile kıyaslanamayacak kadar yavaş kalsa da, yine de çoğu kullanıcının ihtiyacına cevap verecek kapasitede sayılır.

TP-Link Deco X20-DSL modeli de VDSL 2 destekli bir modem ve router. Wi-Fi 6 ve MESH gibi modern tüm teknolojilerle donanmış bu cihazı videomuzda detaylı olarak inceliyoruz.

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...