Anasayfa Mobil Oppo Band İncelemesi

Oppo Band İncelemesi

Oppo kendi mobil ekosistemindeki ürünleri genişletmeye devam ediyor. Oppo Watch’un ardından şimdi de Oppo Band piyasaya sürüldü. Biz de Oppo Band’i sizler için inceledik.

Aktif olarak kandaki oksijen (SpO2) değerini ölçen ve 1.1 inç tam renkli AMOLED ekranıyla dikkar çeken Oppo Band, 12 farklı egzersiz moduna ve çok farklı fonksiyonel özelliklere sahip.

Oppo Band ve Sağlık Ölçümleri

Oppo Band’in en iyi ayırıcı özellikleri arasında gerçek zamanlı uyku takibi, nabız ölçümü ve kandaki oksijen doygunluğunu ölçmek bulunuyor. Oppo Band’in sağlık izleme işlevi ayrıca uykudaki sorunları da tespit edebiliyor. Uyku, nabız ve sürekli olarak kandaki oksijen değerini ölçen OPPO Band, kullanıcıların sağlığı için kayıt tutarak gerekli analizleri yapıyor.

Kandaki oksijen değerinin sürekli izlenmesi üründe bulunan optik kan oksijeni sensörü sayesinde mümkün oluyor. Bu sensör, kullanıcı uykudayken ürünün her saniye kandaki oksijen değerini izlemesini sağlıyor. Sekiz saatlik bir uyku süresinde hiç durmadan 28 bin 800 kez kullanıcıların vücudundaki oksijen değerini tam olarak okuyabiliyor. Profesyonel uyku izleme özelliğine sahip olan OPPO Band Sport kullanıcıların daha sağlıklı uyku biçimleri geliştirmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca Oppo Band’de bir uyarı sistemi de yer alıyor. Nabız hızlanırsa ürün titreşim yayarak kalp atışlarında düzensizlik olduğu konusunda kullanıcıları uyarıyor. Egzersiz sırasında kalp atış hızını ölçen cihaz, fitness hedeflerinize ulaşabilmeniz için yeterli olacak tempoyu da öğrenebiliyor.

Oppo Band’de yürüme, bisiklet, yüzme, badminton, kriket ve yoga dahil olmak üzere 12 farklı egzersiz modu bulunuyor. OPPO Band egzersiz verilerini kaydederken kullanıcılar da sağladıkları ilerlemeyi, Google Play’de bulunan HeyTap Health uygulamasından takip edebiliyorlar. Bu da aktif bir hayat için motivasyonu artırmanın anahtarı olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer taraftan ekosistem önemli. Kullanıcılar bu akıllı bilekliği, telefonlarının bir uzantısı olarak da kullanabiliyorlar. Gelen mesajları ve arama bilgilerini alabiliyor, müzik çalma fonksiyonunu kontrol edebiliyor ve hatta cep telefonunuzu kaybettiğinizde onu bulabiliyorsunuz.

Batarya ise 100mAh kapasiteye sahip ve sadece 1.5 saatte tam olarak şarj oluyor. Bir kere kullanmaya başladıktan sonr da 10-12 gün arası kesintisiz olarak kullanabiliyorsunuz.

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.