Anasayfa Haber 2021 Dünya 5G Konferansı, Çin’in Başkenti Beijing’de Başladı

2021 Dünya 5G Konferansı, Çin’in Başkenti Beijing’de Başladı

5g

2021 Dünya 5G Konferansı, 20 ülkeden 1.500’den fazla sektör uzmanı, akademisyen ve girişimcinin çevrimiçi ve doğrudan katılımıyla Çin’in başkenti Beijing’de Salı günü başladı.

“Herkesten Herkese, 5G ve Daha Fazlası” temasıyla düzenlenen konferans, dijital altyapının hep birlikte kurulması, endüstriyel işbirliğinin desteklenmesi ve uluslararası ortaklıklar, endüstriyel zincir işbirlikleri ile 5G alanında inovasyonun kolaylaştırılması konularına odaklanıyor.

Üç gün sürecek etkinlik kapsamında forumlar, sergiler ve 5G temelli uygulama tasarımı yarışması gerçekleştirilecek. Düzenlenecek 11 forumdan sekizi endüstriyel internet, karbon azaltma, sağlık, eğitim, 2022 Kış Olimpiyatları ve medyadaki 5G uygulamaları üzerine olacak.

Dünya 5G Konferansı, 5G alanında düzenlenen ilk uluslararası konferans. Etkinliğin ilki, 2019 yılında Beijing’de gerçekleştirilmişti.

Kaynak: Xinhua Haber Ajansı Türkçe Servisi

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.