Anasayfa Haber Mini-ITX Sistemler İçin Tasarlanan MSI RTX 3060 Ti Aero ITX Tanıtıldı

Mini-ITX Sistemler İçin Tasarlanan MSI RTX 3060 Ti Aero ITX Tanıtıldı

Küçük form faktörlü bilgisayarlar için hazırlanan MSI RTX 3060 Ti Aero ITX modeli satışa çıkıyor.

Mini-ITX sistemler birçok kullanıcı tarafından tercih edilse de piyasaya sürülen RTX 30 serisi kartlar bu sistemlere tam olarak uygun olmayabiliyor. Ekran kartı üreticileri, Ampere tarafında Mini-ITX formuna uygun kartlara pek yanaşmıyordu. Neyse ki bu konuda istisnalar var ve MSI yeni bir RTX 3060 Ti modeli tanıttı: GeForce RTX 3060 Ti Aero ITX 8G OC LHR.

RTX 3060 Ti Aero ITX OC LHR modeli 172×125×43 mm ölçülerinde ve 1 adet 8 pin PCIe güç konektörü gerektiriyor. Bu ekran kartı dört ısı borusu ve bir fan ile birlikte oldukça kompakt bir tasarıma sahip ve dolayısıyla büyük iş yükleri altında sesli çalışmasını normal karşılayabiliriz. Ek olarak, kartın arka kısmında üç DisplayPort 1.4a ve bir HDMI 2.1 olmak üzere toplam dört ekran çıkışı yer alıyor.

MSI’ın Mini-ITX kartı, NVIDIA’nın referans modelinden 30 MHz daha yüksek olan 1695 MHz’e kadar frekans hızlarına ulaşabiliyor. Ayrıca standart saatlere sahip OC olmayan bir modelin de olduğunu belirtelim.

3060 Ti Aero ITX 8G OC LHR, adından da anlaşılacağı gibi madencilik için uygun olmayan düşük hash oranlı bir grafik kartı. MSI, bu model için resmi bir fiyat açıklamadı, ancak bu kartın vergiler dahil olmak üzere yaklaşık 650 dolar civarında olması bekleniyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.