Anasayfa Haber Google Meet Uygulamasına Hızlı Ayarlar Paneli Eklendi

Google Meet Uygulamasına Hızlı Ayarlar Paneli Eklendi

Google Meet uygulamasına eklenen yeni ayar paneline üç noktalı menüye dokunarak erişilebilecek.

Google Meet, arka plan bulanıklığı, arka plan resimleri ve stiller gibi efektlere hızlı erişim sağlamak için yeni bir ayarlar paneli getiriyor. Yeni eklenen hızlı erişim paneli, video görüşmesi öncesinde ve video görüşmesi sırasında kullanılabilecek. Kullanıcılar, aramadan önce Google Meet’in Green Room adlı odasında efektleri test edebilirler. Bahsi geçen Green Room, kullanıcıların farklı efektleri denemelerine olanak tanıyor. Google, Google Meet uygulamasındaki yeni hızlı ayarlar panelinin kademeli olarak kullanıma sunulduğunu da belirtmekte.

Teknoloji devi, yeni ayarlar panelinin geldiğini bir blog yazısı aracılığıyla duyurmuş. Eklenen panele, üç noktalı seçenek düğmesine dokunarak ve kenar çubuğu menüsünü açmak için “Görsel efektler uygula” seçeneği seçilerek erişilebiliyor. Efektleri bir Google Meet görüşmesinden önce denemek için, Green Room arayüzünden Efektler sekmesi seçmek yeterli oluyor. Böylelikle tüm efektler önizlenmiş oluyor ve gerçek bir görüşme için uygulanabiliyor.

GreenRoom

Google Meet’e eklenen yeni panel, tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanıma sunulacak. Education ve Enterprise for Education etki alanları için ise varsayılan olarak devre dışı bırakılıyor ve yöneticilerin tüm kullanıcılar için manuel olarak etkinleştirmesi gerekiyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere, yeni özelliğin kullanıma sunulması aşamalı bir şekilde gerçekleşiyor ve tüm kullanıcıların özelliği alması bir ay kadar sürebilir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi