Anasayfa Haber WhatsApp Yakında Sesli Mesajlarınızı Yazıya Dökebilir

WhatsApp Yakında Sesli Mesajlarınızı Yazıya Dökebilir

WhatsApp sesli mesaj

WhatsApp, sesli mesajları yazıya dökerek kullanıcıları dinleme zahmetinden kurtarmak istiyor.

WhatsApp, kullanıcıların sesli mesajları dinlemek zorunda kalmamaları için sesli notları yazıya dökecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Özellik ilk olarak WABetaInfo tarafından fark edildi ve şu anda geliştirme aşamasında. Ayrıca web sitesi, deşifrenin kullanıcının telefonunda yerel olarak yapılacağını ve böylece Facebook’un ses kayıtlarına erişemeyeceğini belirtiyor. Öte yandan transkripsiyon, Apple tarafından konuşma tanıma teknolojisini geliştirmek için kullanılacak. Bunun tamamen isteğe bağlı olacağını da belirtelim.

Yazıya dökülen mesajlar yerel olarak depolanacak. Böylece ileride herhangi bir zamanda mesajı tekrar yazıya dökmek zorunda kalmadan bunlara erişebileceksiniz. WhatsApp kullanıcıları, mesajın tamamı için transkripsiyona ihtiyaç duymazlarsa, belirli bir zaman damgasına da atlayabilecek. Şu anda özellik iOS kullanıcıları için geliştirilme aşamasında ve özelliğin Android kullanıcıları için kullanılabilir olup olmayacağı veya ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte WhatsApp, hem iOS hem de Android’e önemli özellikler getirme konusunda iyi bir geçmişe sahip. Bu nedenle gelecekte Android kullanıcıları için de bazı çözümler görmemiz mümkün.

WhatsApp’ın bu özelliği yakın gelecekte iOS beta kullanıcılarına sunması bekleniyor. Şimdilik, özelliğin iOS kullanıcıları için WhatsApp’a ne zaman sunulacağına dair herhangi bir bilgi yok.

Diğer taraftan WhatsApp, Son Görülme durumu için kullanıcılarına daha fazla kontrol sunmaya hazırlanıyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.