Anasayfa Haber AMD, Otomatik Overclock Özelliğini Kullanıma Sundu

AMD, Otomatik Overclock Özelliğini Kullanıma Sundu

Radeon sürücüsüne dahil edilen Auto Overclock özelliği, hem CPU hem GPU için tek tıkla overclock yapma olanağı tanıyor.

AMD, yeni yayınlamış olduğu Radeon Software Adrenalin 21.9.1 sürücüsüyle birlikte Auto Overclocking özelliğini kullanıma sunuyor. Otomatik overclock desteği, AMD Ryzen 5000 serisi işlemciler ve AMD Radeon 6000 serisi ekran kartına sahip sistemlerde kullanılabilecek.

Yeni hız aşırtma desteğinin kullanımı oldukça kolay ve tek tıkla her şeyi halletmek mümkün. Bu kullanımı kolay özelliğe erişmek için ALT’ + ‘R’ kısayol tuşunu kullanarak Radeon Software‘i açtıktan sonra üst kısımdan “Performans” sekmesine gelin, sonrasında bir alt sekmedeki “Ayarlanıyor” sekmesine tıklayın. Burada “Auto Overclock” seçeneğini göreceksiniz ve ayarı seçtikten sonra sisteminizi yeniden başlatmanız yeterli.

Yeni nesil AMD Ryzen CPU ve Radeon GPU kullananlar, bu seçeneği kullanarak hem işlemci hem de ekran kartı performansını artırabilir. AMD ayrıca yalnızca CPU’nuzu overclock etmenize olanak tanıyan yeni bir ayar bölümü de hazırladı.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.