Anasayfa Haber iPhone 13 Mini Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 13 Mini Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 13 Mini Özellikleri

iPhone 13 ailesinin en küçük üyesi iPhone 13 Mini tanıtıldı. Peki, iPhone 13 fiyatı ve özellikleri nasıl?

iPhone 13 ailesinin en küçük üyesi olan iPhone 13 Mini resmi olarak California Streaming etkinliğinde görücüye çıktı. İşte, iPhone 13 Mini fiyatı ve özellikleri hakkında tüm detaylar.

iPhone 13 Mini Özellikleri

Apple, düzenlemiş olduğu lansmanla beraber daha önceden de birçok kez sızıntı haberiyle karşımıza çıkan iPhone 13 Mini modelini de duyurdu. 5.4 inçlik Super Retina XDR OLED ekrana sahip yeni nesil telefon özellikleri anlamında tahmin edeceğiniz üzere boyutları dışında iPhone 13 ile aynı.

Cihaz, büyük modelde olduğu gibi Apple A15 Bionic işlemciden gücünü alıyor. A15, 2 yüksek çekirdeğe ve 4 yüksek verimli çekirdeğe sahip. Öte yandan, A15 çipsetinin iPhone 12’ye göre nasıl bir performans sağladığı belirsiz.

iPhone 13 Mini çift kamera kurulumu ile geliyor. Bu kameralar 12 MP f/1.6 geniş açılı ana kamera ve 12 MP f/2.4 ultra geniş açılı kamera olarak karşımıza çıkıyor. Kameralar 2 kat optik ve 5 kat dijital yakınlaştırma sağlayabiliyor. Pro modellerde yer alan sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu da geniş açılı kameraya yerleştirilmiş durumda. Önde ise 12 MP f/2.2 diyaframlı bir selfie kamerası bulunuyor. Sinematik Mod özelliği ise hızda değişen odak derinliği sağlıyor ve portre modu fotoğrafları gibi arka planı bulanıklaştırıyor. Bu sayede hareket halindeyken bile konuya odaklanma sağlanıyor.

Cihazın depolama seçenekleri 128 GB’tan başlayarak 256 GG ve 512 GB olarak sıralanıyor. Apple, batarya süresinin iPhone 12 Mini ile kıyaslandığında 1.5 saat daha fazla olduğunu paylaşıyor. MagSafe desteği ise cihazın artıları arasında olmayı sürdürüyor. 5G desteği de ayrıca devam ediyor.

5 yeni renk arasında ise pembe, mavi, gece yarısı, yıldız ışığı ve kırmızı yer alıyor.

iPhone 13 Mini Fiyatı

iPhone 13 Mini fiyatı 699 dolardan başlayan fiyatlarla 24 Eylül’den itibaren satışa sunulacak.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.