Anasayfa Haber Spine Linux PS4 Emülatörü Artık Yüzlerce Oyun Oynatabiliyor

Spine Linux PS4 Emülatörü Artık Yüzlerce Oyun Oynatabiliyor

Halen geliştirmesi devam eden ve son sürüme göre önemli derecede iyileştirmeler alan Spine, gelecek için umut verici bir PS4 emülatörü.

2019 yılından beri kullanımda olan ve Linux için kapalı kaynaklı bir PS4 emülatörü olan Spine’ın tam sürümü, bu ayın başlarında yüzlerce oyun içeren yeni bir uyumluluk listesiyle birlikte yayınlandı.

Geliştirici Spinedev, 2019 yılındaki demosuna göre çok daha fazla oyuna destek sağlasa da, yeni uyumluluk sağlanan oyunların birçoğu basit 2D oyunlar. Başka bir deyişle, yakın zamanda PC’nizde God of War veya Spider-Man: Miles Morales oynamayı beklemeyin. Bununla birlikte uyumlu olarak listelenen oyunların tümü kusursuz çalışmıyor.

Spine şimdilik Linux ile sınırlı ve gelişmiş bir kullanıcı arayüzü yok. Ayrıca kendi donanım yazılımınızı ve oyun dosyalarınızı elde etmeniz gerekiyor. Bu son kısım özellikle zor, çünkü ihtiyacınız olan verilere ulaşmak için muhtemelen kendi PS4’ünüzü modifiye etmeniz gerekecek.

Öte taraftan Spine, Orbital gibi diğer PS4 emülatör projelerinin çok daha ilerisinde. Son sürümden bu yana geçen iki yıl içinde Spine çok gelişti, ancak birçok büyük ve daha karmaşık 3D oyun hala tam olarak oynanabilir değil. Bu emülatörün halen çok fazla geliştirmeye ihtiyacı var ve halen çalışmalar sürüyor.

Linux Spine PS4 Emülatörü Sürüm v.20210901

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.