Anasayfa Haber WhatsApp, Kaybolan Mesajlar İçin Zamanlayıcı Ayarlarını Test Ediyor

WhatsApp, Kaybolan Mesajlar İçin Zamanlayıcı Ayarlarını Test Ediyor

WhatsApp sesli mesaj

WhatsApp, kaybolan mesajlar modunda zamanlayıcı ayarlarını Android kullanıcıları için teste açık hale getirdi.

WhatsApp Android sürümünün kaybolan mesajlar için zamanlayıcı ayarlarını test ettiği bildiriliyor. Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması şu anda kaybolan mesajlar modu üzerine çalışıyor ve yeni bir rapora göre Android kullanıcılarının gizliliğinde kısa ömürlü mesajları için farklı zamanlamalar ayarlamasına izin vermek için çaba gösteriyor. En son güncellemenin Android 2.21.19.7 için WhatsApp beta sürümünde görüldüğü belirtilmekte. Şirket, zamanlayıcı özelliğini tüm Android ve iOS kullanıcıları için ne zaman aktif edeceği konusunda ise henüz bir bilgi vermedi.

WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo’ya göre, değişikliklerin WhatsApp Android 2.21.19.7 beta sürümünde mevcut olduğu görülüyor. Paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre, varsayılan kaybolan mesajlar zamanlayıcısı uygulamanın gizlilik ayarlarındaki “Kaybolan Mesajlar” bölümünde mevcut. Kullanıcılar, kaybolan mesajlar için buradan bir zaman sınırı belirleyebilecek. Zaman sınırı seçenekleri arasında 90 gün, 7 gün ve 24 saat seçenekleri bulunuyor. Bunun yanı sıra, kullanıcıların geçici mesajlar özelliğini kullanmak istememesi durumunda “Kapalı” seçeneği de yine bu sayfada mevcut olacak. Kullanıcılar, zamanlayıcı etkinleştirdiklerinde seçilen süreden sonra WhatsApp sohbetleri otomatik olarak silinecek.

WhatsApp Kaybolan Mesajlar

Yaklaşan bu son özellik, kullanıcıların önceden ayarlanmış yedi günlük bir sürenin ardından seçilen bireysel ve grup sohbetlerindeki mesajları silmelerine olanak tanıyan mevcut “Kaybolan Mesajlar” özelliğinin bir uzantısı olarak sunuluyor. WhatsApp bunun yanı sıra, iOS kullanıcıları için sesli mesaj transkripsiyon özelliğini de test ediyor. Yeni özellik zamanla, hem Android hem de iPhone kullanıcıları için kullanılabilir hale gelecek.

Son olarak henüz geliştirme aşamasında olan zamanlayıcı ayarlarının ne zaman kullanıma sunulacağının belli olmadığını belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi