Anasayfa Haber AMD’nin FSR Teknolojisi, Far Cry 6’da %46 Performans Artışı Sağlıyor

AMD’nin FSR Teknolojisi, Far Cry 6’da %46 Performans Artışı Sağlıyor

AMD tarafından yayınlanan resmi video, FSR için optimize edilen Far Cry 6’da %46’ya varan performans artışları yaşanabileceğini gösteriyor.

Yonga tasarımcısı AMD, kısa süre önce oyun yapımında kullanılan bazı teknolojileri gösteren bir Far Cry 6 videosu yayınladı. Yayınlanan klipte göz alıcı görsellerin yanı sıra FidelityFX Super Resolution (FSR) teknolojisinin sağladığı performans artışı dikkat çekiyor.

Far Cry 6 bildiğiniz gibi AMD destekli bir oyun ve Ryzen işlemcilerle birlikte Radeon ekran kartları için optimize edilmesi gayet doğal. Şirket tarafından oyunu çalıştıran sistemin özellikleri ve detaylı grafik ayarları ise paylaşılmadı.

Test sistemi, oyunda FSR aktif değilken 61.8 ile 63.8 FPS arasında gidip gelen değerler sunuyordu. FSR etkinleştirildiğinde ise kare hızları 87.1 ile 90 FPS arasında seyretti, bu da performansta %46’ya varan bir artış demek.

Ubisoft, ışın izlemesiz 1080p 60 FPS oyun deneyimi için Ryzen 5 3600X veya Core i7-7700 işlemci gereksinimi listeliyor. Ekran kartı tarafında ise en az Radeon RX Vega 64 veya GeForce GTX 1080 gibi ekran kartları öneriliyor.

Far Cry 6‘nın Şubat 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. lakin oyunun çıkışı daha sonra 7 Ekim’e ertelendi.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.